Bu yazımızda sizlere Electra (ECA) Nedir? sorusunun cevabını vererek ECA Coin hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Electra (ECA) Nedir? İşte Detaylarıyla Kripto Para Birimi ECA Token

Bu yazımızda sizlere Electra (ECA) Nedir? sorusunun cevabını vererek ECA Coin hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Electra (ECA) Nedir?

Electra (ECA), kripto para birimi ödemelerini kolaylaştırmayı amaçlayan açık kaynaklı bir Proof of Stake (PoS) blok zinciri projesidir.

Electra ayrıca, çevrimiçi tüccarların ve fiziksel mağazaların Electra kripto paralarıyla ödeme alması ve alması için yazılım tabanlı bir çözüm olan ElectraPay'i geliştirdi.

Electra, 2019'da NIST5 algoritmasından döndükten sonra şu anda SHA256 konsensüs algoritmasını kullanıyor.

Electra 2017'de piyasaya sürüldü ve proje bir ICO veya IEO bağış toplama etkinliği düzenlemedi. Bunun yerine, toplam kripto para arzının %3.14'ü, proje geliştirmeyi desteklemek için vakıf tarafından önceden çıkarıldı.

Electra blok zincirinin desteklediği bazı işlevler arasında Atomik Takaslar, Yıldırım Ağı ve Ayrılmış Tanık (Atomic Swaps, Lightning Network ve Segregated Witness) bulunuyor.

ECA Coin Nedir?

2017 yılında kurulan Electra (ECA), kripto para ödemelerini kolaylaştırmayı amaçlayan açık kaynaklı bir blok zinciri projesidir.

Electra, yatırımcıların yüksek trader indirim oranı (MDR) ödediği yavaş, esnek olmayan ve maliyetli geleneksel ödeme hizmetlerine alternatif bir çözüm sağlamayı amaçlamaktadır. ) dijital ödeme işleme hizmetleri için %3 veya daha fazla olmaktadır. 

Electra, traderların işlemler için her biri 0.0001 ECA'da ödeme yapmalarına olanak tanır; bu, geleneksel ödemelere kıyasla önemsizdir. 

Küçük işletmeler, yüksek MDR maliyetlerine karşı oldukça olumsuz olma eğilimindedir, çünkü küçük bilet işlemleri için bile traderlar, sabit bir ücret ödemek zorunda kalabilirler.

Müşteriler ayrıca, para birimi dönüştürme ücretleri nedeniyle uluslararası satın almalar yapıldığında daha yüksek işlem ücretleri yaşarlar. 

Ayrıca, traderların ödemeleri almak için genellikle günler hatta haftalarca beklemesi gerekir.

Electra, mikro ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlar. Bunu yapmak için, Electra blok zincirinin 64 saniyelik bir hedef blok süresi vardır ve traderların işlemler blok zincirine milisaniyeler içinde itilerek ödeme almalarını sağlar. 

Traderlar, Bitcoin'e benzer şekilde, kaç blok geçtiğine ilişkin rahatlık seviyelerine göre işlemlerinin kesinliğine bireysel olarak karar verebilirler. Electra'nın uçtan uca, merkezi olmayan ağı, tüccarlar ve müşteriler arasında bir aracıya olan ihtiyacı ortadan kaldırarak potansiyel veri sızıntısı olasılığını azaltır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ