Bu yazımızda sizlere Electroneum (ETN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ETN Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Electroneum (ETN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ETN Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Electroneum (ETN) Nedir?

Electroneum (ETN), mobil oyun ve kumar için merkezi olmayan bir kriptodur. Bir akıllı telefon kullanarak madenciliğe izin veren devrim niteliğinde bir teknolojiyi destekleyen kripto para birimi dünyasına giren bir coindir.

Electroneum, Monero'nun kodu üzerine inşa edilmiştir ve bu mobil dostu kripto para biriminin işlemlerini merkezi olmayan blok zinciri tabanlı bir platform olarak yürütmesine izin verir. Bunun anlamı, Electroneum'un Monero'ya (XMR) benzer gizlilik özelliklerine sahip olmasıdır.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Electroneum nasıl çalışır?

Benzersiz mobil uyumlu kullanıcı arayüzünün yanı sıra Electroneum, ortak anahtarla ilgili kullanıcı kimliğini gizlemek için Gizli Adresleri de kullanır. Çalışmasını sağlamak için Electroneum ağı tek seferlik bir ortak anahtar kullanır.

Bir kullanıcı cüzdanına para almak istediğinde, Private ViewKey blok zincirini tarar ve ardından tek kullanımlık bir özel anahtar oluşturur.

Bu anahtar, göndericinin adresine bağlıdır ve alıcının alınan parayı özel bir "harcama anahtarı" kullanarak harcamasını sağlar. Tüm bu işlemlerde, gönderici, alıcı veya işlem tutarları hakkında hiçbir bilgi açık adreslere bağlanmaz.

ETN nereden satın alınır ve saklanır?

Hala Electroneum'un satın alınabileceği, ikisi Cryptopia ve Kucoin Exchange olmak üzere birkaç Exchange platformu var. Bununla birlikte, Bittrex ve Binance Borsalarında yeni yollar keşfedilmekte ve başvurular ihale edilmektedir. Diğerleri de dikkate alınır.

ETN'yi depolamak için Electroneum Cüzdan Yöneticisi Uygulamasını kullanan bir cüzdan açılır ve ayarlandıktan sonra para transferi, bakiye kontrolü ve hesabın genel takibi için kullanılır.

ETN'nin güvenlik özellikleri

ETN cüzdan, bir hesap numaranız (genel cüzdan adresi olarak bilinir) ve iki parolanız olması gerektiğinden, üç faktörlü kimlik doğrulama anahtarı olarak adlandırılabilecek şeye sahiptir; biri görüntülemenin kilidini açmak için, diğeri harcama veya kullanımın kilidini açmak için (sırasıyla özel görünüm anahtarı ve özel harcama anahtarı olarak bilinir). Üç anahtarın da sağlanması, cüzdanın sahibinin kimliğini doğrular ve daha sonra o hesapta para harcanır.

Uygulamayı çalıştırırken her adımda çok kişiselleştirilmiş güvenlik özellikleriyle Uygulamanın güvenliğini artırmak için büyük yatırımlar yapılmıştır.

Electroneum ICO'su

Şirketlerin yatırımcıları daha fazla sermaye toplamak için hisse satın almaya davet ettiği bilinen İlk Halka Arz (IPO) gibi, Electroneum da on kat yatırım getirisi ile 1 sentlik bir fiyatla İlk Para Arzına (ICO) sahipti. Toplam 40 milyon ABD doları toplandı. Bu mobil madencilik lansmanının ikinci gününde, Uygulamayı indiren 50.000 kullanıcı vardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ