Electroneum mobil madenciliği bugün aktif oluyor

Bugün, yani 5 Mart Pazartesi günü Electroneum mobil madenciliği aktif olacak ve 200 milyondan fazla mobil cihaz kullanıcısı mobil cihazları ile madencilik yapabilecek.

Barselona Mobil Dünya Kongresinde dünyanın önde gelen GSM operatörleri ile görüşme fırsatı bulan Electroneum, görünüşe göre yoluna hız kesmeden devam ediyor. Henüz çok yeni bir proje olmasına rağmen 1500 kripto para arasında 44. sırada, 450 milyon doları geçen pazar payı ile gelecek vaat ediyor.

“Mobil madenciliği, akıllı telefonu olan herkesin Electroneum madenciliği yaparak her ay bir kaç dolar değerinde ETN kazanmasına imkan sağlayacak. Çok az elektrik, az miktarda veri kullanıyor ve madencilik için önemli bir teknik bilgi gerektirmiyor. Ayda bir kaç dolar fazla gözükmeyebilir - ancak dünya genelinde bir milyar insan günde 2 dolardan daha az kazanıyor-. Dünya nüfusunun %71'i 10 dolar ile yaşıyor. “

Mobil telefon pazarının büyüklüğüne dikkat çeken Electroneum ise iyi bir pazar araştırması yapmışa benziyor.

“Gelişmekte olan ülkelerdeki akıllı telefon kullanımı olağanüstü bir oranda artıyor. 2013'ten 2015'e kadar %21 oranından %37'ye yükseldi ve en düşük gelire sahip olan ülkelerde 2017'de %25-30'luk bir akıllı telefon edinme oranı var.“

Sadece Electroneum kazanmakla kalmayıp aynı zamanda bunları günlük hayatta kullanabilecekleri bir ödeme yöntemi olarak kullanılmak üzere çaba sarf ettiklerini de söyleyen Electroneum’u kısa zamanda meraklı gözlerle izleyeceğiz gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ