Elliptic artık tüm blok zincirlerinde kripto para birimi işlemlerini milisaniyeler içinde izleyebiliyor.

Eliptik, Kripto Akışını İzlemek İçin Ürünü Başlattı

Elliptic artık tüm blok zincirlerinde kripto para birimi işlemlerini milisaniyeler içinde izleyebiliyor. Bir basın açıklamasına göre, Elliptic tarafından başlatılan en son analitik çözümü olan Holistic Screening, şirketlerin düzenlemelere uymasına yardımcı olabilir.

Çoğu zaman zincirler arası köprüler aracılığıyla elde edilen birçok blok zincirinde çalınan paranın izlenmesi, Bütünsel Tarama ile hızlandırılacaktır.

“Kripto para birimlerinin kullanımı gelişti. Elliptic'in kurucu ortağı ve baş bilimcisi Tom Robinson'a göre, kripto varlıkları ve blok zincirleri artık iki ayrı sistem olarak kabul edilmiyor.”

Düzenlenmemiş ve denetlenmedikleri için, kripto para borsalarına ve merkezi olmayan zincirler arası köprülere alternatifler, yasadışı faaliyetler için bir üreme alanıdır. Chainalysis, zincirler arası köprü hırsızlıklarının bu yıl toplam 2 milyar dolar olacağını tahmin ediyor.

Elliptic çalışmasının bulgularına göre, RenBridge olarak bilinen bu köprülerden biri, yasadışı operasyonlardan elde edilen en az 540 milyon dolarlık geliri aklamak için kullanıldı ve bu fonların üçte biri Kuzey Koreli bilgisayar korsanları tarafından çalındı.

Bu sistemler şu anda araştırılmaktadır. Pazartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, kripto para birimi karıştırıcı Tornado Cash'e karşı yaptırımlar uyguladı. Bu yılın başlarında Robin'den on milyonlarca dolar değerinde önemli miktarda kripto para çalındı ve hizmet aracılığıyla aklandı.

Robinson, Elliptic'in otomatik ve ölçeklenebilir teklifinin emek yoğun manuel araştırmalardan daha üstün olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ