Dünyanın en zengin adamı, Twitter satın alımının X uygulamasını geliştirmeyi hızlandırdığını söylüyor.

Elon Musk, 8 Milyar İnsan İçin X-App Oluşturmak İstiyor – Para Birimi Ripple (XRP) veya Ethereum (ETH) Olacak Mı?

Dünyanın en zengin adamı, Twitter satın alımının X uygulamasını geliştirmeyi hızlandırdığını söylüyor.
Analistler, Musk'ın X vizyonunu gerçekleştirmede ciddi zorluklarla karşılaşacağını tahmin ediyor.
Elon Musk, Çin'in önde gelen sosyal medya platformu WeChat'ten ilham alarak Twitter'ın geleceğini planlıyor. X  her şey için bir uygulama  vizyonuyla ilgili birkaç ayrıntı paylaşmış olsa da, analistler bu vizyonu gerçekleştirmenin çok zor olacağına inanıyor. Salı günü, Tesla CEO'su Twitter için uzun vadeli vizyonunun X adında yeni bir uygulama oluşturmak olduğunu söyledi. Musk, tweetinde Twitter satın alımının X'in hızlı gelişimine yardımcı olacağını söyledi.

Musk'ın yorumu, Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma konusundaki orijinal kararına geri döndüğüne dair son raporları takip ediyor. Musk, platformun kullanıcı tabanındaki çeşitli tutarsızlıkları gerekçe göstererek kararından vazgeçmeden önce Nisan ayında Twitter'ı 44 milyar dolara satın almayı kabul etti.

Aylarca süren acı ve U dönüşlerinden sonra, Twitter satın alımı dünyanın en zengin adamına en etkili sosyal ağın kontrolünü verecek. Musk'ın analistlerin "çok amaçlı platform" dediği şeyi yaratma arzusu, Asya'daki "süper uygulamalar" ile karşılaştırılabilir. Süper uygulamalar, kullanıcıların neredeyse tüm etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri tek duraklı mağazalardır.

Asya'da çeşitli süper uygulama sürümlerine sahip birçok şirket var. En dikkate değer olanı, Tencent'in (Çin merkezli en iyi teknoloji firması) sahip olduğu bir sosyal platform olan WeChat'tir. Birçoğu WeChat'i Facebook, PayPal, Twitter ve Snapchat'in tek bir yerde birleşimi olarak tanımlıyor. Platformun, ağırlıklı olarak Çin anakarasından olmak üzere bir milyardan fazla kullanıcısı var.

Kullanıcılar bu uygulamada fatura ödemeleri, market siparişleri ve yoga dersi rezervasyonu gibi neredeyse her şeyi yapabilir. Asya'daki WeChat'e benzer diğer platformlar GRAB ve LINE'dır. GRAB, esas olarak Singapurlulara ve Malezyalılara hitap ederken, LINE Japonlar arasında popülerdir. GRAB bir araç çağırma hizmeti sağlayıcısı olarak başlarken, LINE bir mesajlaşma uygulaması olarak ün kazandı.

Bununla birlikte, her ikisi de hizmetlerine birkaç başka özellik eklemiştir. Musk, WeChat'in başarısını taklit etme konusunda vokal oldu. Haziran ayında Twitter çalışanlarıyla bir belediye binası toplantısında Musk, Twitter'ın Tencent'in Çin'deki popüler hizmetine benzer bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Milyarder işadamı, önemli bir hedefin Twitter'da mümkün olduğunca ülke ve dünyayı dahil etmek olacağını söyledi. “Çoğu Çinli, günlük yaşamdaki kullanışlılığı ve yardımseverliği nedeniyle WeChat'te yaşıyor. Twitter için benzer veya yakın bir şey elde etmek büyük bir başarı olur.” Facebook CEO'su Mark Zuckerberg de Musk ile benzer duyguları paylaşıyor. Bir keresinde şirketinin WeChat'i iyileştirmesi için bir vaka çalışması olarak incelemesini önerdi.

Bir kripto paranın savunucusu olarak Musk'ın Twitter'ı diğer ana akım süper uygulamalardan yapmasının bir yolu kripto para birimlerini benimsemektir. Zaten bir Dogecoin (DOGE) hayranı olan bu, platformda sunduğu dijital varlık olacak, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve dalgalanma  XRP dahil olmak üzere diğer ana dijital varlıklar da eklenebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ