Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Demokrat Partili Elizabeth Warren, kripto para piyasalarına yönelik yoğun regülasyonları savunuyor.

Elon Musk, ABD’li Senatör Elizabeth Warren’a Karşı

Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Demokrat Partili Elizabeth Warren, kripto para piyasalarına yönelik yoğun regülasyonları savunuyor. Warren, kripto para yatırımcılarının ve belli gelir düzeyinin üzerindeki yatırımcıların yüksek oranlarla vergilendirilmesini talep ediyor.

Warren eleştirilerini bir adım öteye taşıyarak ABD’li popüler iş insanı Elon Musk’ı hedef aldı. Warren, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ı verginden kaçınma ile suçladı ve düşük vergi ödediğini iddia etti.

Warren’ın bu eleştirisine twitter üzerinden cevap veren Musk, Senatör Warren’a hitap ederek: “Gözlerini aç ve ABD tarihinden en yüksek vergiyi ödeyecek kişi olduğumu gör.”

Ayrıca kripto para yatırımcısı olan Elon Musk, ABD tarihinin en yüksek vergisini ödeyeceğini iddia etti. Ancak Warren’in açıklamalarını sadece Elon Musk’a sataşma olarak görmemeli. Biden yönetiminin önemli isimlerinden Warren’ın açıklamaları 2022 yılı kripto para regülasyonları hakkında fikirler veriyor.

Biden yönetimi Bitcoin ve kripto para getirilerini ciddi biçimde vergilendirmeyi planlıyor. Biden yönetimi ayrıca yıllık geliri belli bir eşiğin üzerinde olan ABD’li mükelleflerden de önemli düzeyde vergi almaya hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ