Bitcoin ve kripto gazileri, piyasa olgunlaştıkça FTX destanı gibi daha fazla vaka olacağı konusunda uyarıyorlar.

Bitcoin ve kripto gazileri, piyasa olgunlaştıkça FTX destanı gibi daha fazla vaka olacağı konusunda uyarıyorlar. Bitcoin teknik incelemesi, “Belirli bir dolandırıcılık yüzdesi kaçınılmaz olarak kabul ediliyor” diyor.
Bitcoin fiyatı, bir yıl önce 69 bin dolarlık ATH'den serbest düşüşün ardından son birkaç gündür 15.800 dolar ile 16.800 dolar arasında işlem görüyor. Dijital varlık, geçen yılın Kasım ayından bu yana yaklaşık yüzde 74 düştü. Bitcoin piyasası, geçen yıl 1 trilyon doların üzerinde değer kaybetti ve kazanması on yıldan fazla sürdü. En son kripto fiyat kehanetlerimize göre, Bitcoin'in piyasa değeri yaklaşık 322.859.617.783 dolar.

Bitcoin pazarının kötüleşen beklentilerine rağmen, teknoloji milyarderi Elon Musk, Bitcoin'in uzun vadede toparlanacağını düşünüyor. Ancak Musk, uzun bir kış olabileceği konusunda uyardı. Bu, ayıların büyük ölçüde kripto kurumsal yatırımcılarının kapsamını kontrol ettiğini öne sürüyor.

FTX ekosisteminin çöküşü, küresel olarak kripto para birimi endüstrisini gerçekten sarstı. Dahası, Do Kwon'un hala serbest kalmasıyla milyarlarca dolarlık Terra Luna davası tamamlanmadı.

Gümüş bir astar olarak, Binance kripto para birimi değişimi ve ekosistemi, Trust Wallet tokeninin (TWT) son 24 saat içinde yüzde 50 artmasıyla yükseldi.

Olumsuz tarafı, kripto gazileri, piyasa olgunlaştıkça FTX efsanesi gibi daha fazla vaka olacağı konusunda uyarıyor.

Her zaman bankacılık ve yatırım sektörlerinde çalışan insanların kripto endüstrisindeki tüm felaketleri okuyup kendi kendilerine düşündüklerini hissediyorum.

"Dostum, umarım hiç kimse bizim her zaman yaptığımız aptalca gölgeli zırvaları araştırmaz"

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 13 Kasım 2022

Ayrıca, Satoshi Nakamoto, endüstri küresel olarak benimsendikçe dolandırıcılıkların yaygın olacağını öngördü.

Bitcoin teknik incelemesi, “Belirli bir dolandırıcılık yüzdesi kaçınılmaz olarak kabul ediliyor” diyor.

Bitcoin ve Kripto Piyasası Görünümü

Kripto para biriminin arkasındaki temel teknoloji olan blok zinciri teknolojisi, dünya çapındaki popülerliği emme potansiyeline sahip, ancak kötü aktörler sektörü geride bırakıyor.

“Kripto iyidir. Paylaşılan bir veritabanı ve bir protokoldür. Merkezi doğrulama olmadan paraları bir cüzdandan diğerine taşıyabilirsiniz. Dogecoin'in yaratıcısı, sorun her zaman insanlardır” dedi.

Kripto para kışı, önceki boğa rallisinden üç ila dört yıl sonra tarihsel olarak kırılmış olsa da, bir sonraki rallinin 2025'ten önce başlayacağı kesin değil. Ayrıca mevcut ayı piyasası, Bitcoin boğa piyasası grafiğinde büyük bir dönüm noktası. Özellikle, Bitcoin fiyatı, daha önce hiç gerçekleşmemiş olan 2017 boğa piyasasının ATH'sinin altında işlem görüyor.

Düzenlemelerin, FTX çöküşünden sonra sektörü daha fazla çoğaltması bekleniyor. Ayrıca FTX, günlük işlem hacminde milyarlarca dolar kaydeden önemli bir oyuncuydu.

Bildirildiğine göre, Amerika Birleşik Devletleri SEC FTX çöküşünü araştırırken, her iki meclisteki milletvekilleri Biden yönetiminin kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi konusundaki önerisini yakından tartışıyorlar.

Sektör trilyonlarca dolar değerindeki pazarlara girerken, düzenleyicilerin gelecekte FTX ve Terra Luna gibi durumlardan kaçınmak istediklerini unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ