Elon Musk ARK Invest ile yaptığı ropörtaj'da kripto para birimlerinin kağıt paralardan daha gelişmiş bir alternatif sunduğunu ve daha iyi bir yol olduğunu belirtti.

Elon Musk: Bitcoin “Oldukça Parlak” Bir Yapıya Sahip

Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve CEO'su olan Elon Musk, kripto para birimlerinin geleneksel paraya daha gelişmiş bir alternatif sunduğunu ve daha iyi bir yol olduğunu belirtti.

Elon Musk 19 Şubat'ta Yatırım firması ARK Invest ile yaptığı podcast röportajında, şirketlerinin geleceği hakkındaki görüşlerinden bahsetti ve özellikle kripto para birimleri hakkındaki düşünceleri ile ilgili gelen sorulara cevap verdi.

Yaptığı ropörtaj'da Elon Musk, Bitcoin’in yapısının “oldukça harika” olduğuna inandığını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:


    Kripto paralar rutin para birimi kontrollerini atlıyor. … Kâğıt paralar demode oluyor ve kripto paralar, değerleri bir kâğıt parçasından daha kesin bir şekilde aktarmanın çok daha iyi bir yolu.


Bununla birlikte, Musk, şirketlerin teknolojiyi kullanma ve uygulama konusunda yer almalarını engelleyen, sektördeki bazı sıkıntılara da dikkat çekti.

Örneğin, Bitcoin özelinde, kripto paraların dezavantajlarına değinerek, hesap defterini güvence altına almak için büyük bir bilgisayar ağının kullanılmasının “sayısal olarak aşırı enerji ihtiyacı” olduğuna inandığını söyledi. Ayrıca şirketinin hedefinin sürdürülebilir enerjiye adaptasyonu artırma olduğunu söylerken şu an “Tesla’nın kripto sektöründe yer almak adına kaynak kullanımı verimli olmayabilir” dedi:

Bu noktada Bitcoin üretmek oldukça fazla enerji harcıyor.

Yaptığı bu açıklamalar Elon Musk'ın kripto paralar hakkında ilk yaptığı ilk yorum değil. Geçen yıl ekim ayında, her ne kadar şaka olduğunu söylese de, sosyal medyada spekülasyonlara neden olan bitcoin alımına dair gizemli bir tweet attı.

“Twitter'da Bitcoin ve ethereum dolandırıcılığı çok yaygındı. Katılmaya karar verdim ve bir noktada biraz bitcoin almak istediğini söyledim?”

Twitter'da Elon Musk adına birçok hesap açarak kullanıcıları dolandırmaya çalışan hırsızlar, Twitter kullanıcılarından Bitcoin çalmak için birçok hırsızlık girişiminde bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ