Bitcoin'deki (BTC) uzun ve şifreli bir tweet serisinden sonra SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, 20 Ocak'taki podcast'te kripto paralar konusundaki duruşunu detaylandırdı.

Elon Musk Bitcoin ve Kripto Hakkındaki Gerçek Görüşünü Açıkladı

Bitcoin'deki (BTC) uzun ve şifreli bir tweet serisinden sonra SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, 20 Ocak'taki podcast'te kripto paralar konusundaki duruşunu detaylandırdı. “Tarafsız” olduğunu kaydeden Musk, yasadışı işlemlerde kullanılmasına odaklandı.

Milyarder son zamanlarda kripto para birimi ile ilgili birkaç kısa Tweet’inde “Bitcoin güvenli sözüm değil” şeklinde diyen bir tweet yayınladı.

Ancak, özellikle “Tesla'yı 420 $ 'dan alma” sözü verdiği önceki tweet'lerin ışığında, genellikle şaka olarak kabul edilirken, Musk'ın erken tarihi, finansal teknoloji endüstrisine derinden bağlı.

1999 yılında Elon Musk, daha sonra birleşerek PayPal haline gelen çevrimiçi bir banka olan X.com'u kurdu. Podcast'teki şirketten bahsetti ve şunları kaydetti:

“PayPal, yürütmek istediğim planı yapsaydı, muhtemelen dünyanın en değerli şirketi olacağını düşünüyorum.”

Görüşmeciler daha sonra Musk'ın Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında ne düşündüğünü sordular ve X.com'a manevi benzerlikleri verildi. Musk, “tarafsız” olduğunu söyledi.

Satoshi’nin tanıtım bülteni için “oldukça zeki” derken, kripto paralar üzerindeki duruşunun “kripto paraların insanlarını kızdırdığını” söyleyerek ön plana çıktı.

“Kanun sınırları dahilinde olmayan işlemler var - farklı ülkelerde açıkçası birçok yasa var - ve bu işlemler için normalde nakit kullanılıyor. Ancak yasa dışı işlemlerin gerçekleşebilmesi için, nakit yasal işlemlerde de kullanılmalı. Yasadışı-yasal bir köprüye ihtiyacınız var. Kripto devreye giriyor. ”

Musk, paranın kullanımının gittikçe zorlaştığını, ancak herhangi bir alternatifin, “aksi sayılmadığı” için hem yasal hem de yasadışı amaçlar için kullanılabilir olması gerektiğini belirtti.

Tamamen kripto para birimlerinde satılmasa da, Musk onlar için açık bir amaç görüyor:

“Yasal ve yasadışı bir köprüye sahip olmalısınız. Bu yüzden kriptoyu etkili bir şekilde nakit yerine geçiyor. Kripto'nun [işlemler için] birincil veritabanı olduğunu görmüyorum. ”

Yasadışı amaçlarla kullanılmasından kaynaklanan olumsuz çağrışımlara rağmen, “kripto hakkında yargılayıcı” olmadığını vurgulayan Musk'a göre, hükümetler belirli yönlerden fazla yaklaşıyorlar:

“Bence yasadışı olan ve yasadışı olmaması gereken birçok şey var. Bence bazen hükümetler, sahip olmaları gereken görevler hakkında çok fazla yasaya sahipler. Aslında yasadışı olan çok fazla şeye sahip olmamalılar. ”

 Tam bir onay olmasa da, Musk kripto para birimlerinin tam karşısında değil. Röportajın daha önceki bir bölümünde, “bankaların başı dertte” olduğunu söyledi - ancak öncelikle Stripe gibi rakiplere atıfta bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ