Twitter, son politika değişiklikleri nedeniyle ağır bir şekilde eleştiriliyor ve Elon Musk bazı ayarlamalar yapmayı düşünüyor.

Elon Musk, Bitcoin

Twitter, son politika değişiklikleri nedeniyle ağır bir şekilde eleştiriliyor ve Elon Musk bazı ayarlamalar yapmayı düşünüyor. Musk'ın ifade özgürlüğü anlatımını geçersiz kılan bir hareketle Twitter, bazı seçilmiş gazetecileri platformundan yasakladı.

Milyarder teknoloji girişimcisi Elon Musk, Twitter'ı devralmasının ardından mikroblog platformunda birkaç değişiklik duyurdu. Ancak, yeni politika değişiklikleri bazı hesapların askıya alınmasına ve diğer birçok soruna yol açtığı için Twitter sahibi yoğun eleştirilere maruz kaldı.
Tesla'nın sahibi, satın alınmasının ardından Twitter topluluğu arasında kafa karışıklığına neden olan beklenmedik kaosu ele almak için bariz bir hareketle, CEO olarak istifa edip etmeyeceğini belirlemek için bir anket başlattı. Bir Twitter anketinde Musk, çoğunluğun mikro blog firmasının başkanı olarak istifa etmesini istemesi durumunda oyların sonuçlarına uyacağını belirtti.
En son gelişme, Musk'ın Twitter'ın sosyal medya platformu için gerçekleştirmek istediği yükseltme hızını artırmak için yeni yatırımcılara ihtiyacı olduğunu belirtmesinin ardından ortaya çıktı. Ayrıca, anket başladıktan birkaç saat sonra 10,6 milyon oy kullanıldı ve seçmenlerin çoğunluğu (%56) tartışmalı milyarderin istifasını istedi).

Son olayın, Musk'ın popüler sosyal medya platformunu yeniden konumlandırmak için Twitter'ı satın almasından 45 gün sonra meydana geldiğini belirtmekte fayda var. Dahası, Musk Twitter'ı devraldığından beri, platformda büyük değişiklikler yaptı, özellikle Twitter çalışanlarının bir kısmını kovdu ve yeniden işe aldı ve birkaç hesabın askıya alınmasını kaldırdı.

Dramanın başka bir yönü, raporlar Musk'ın Twitter'daki son maskaralıklarının elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın hisselerini etkilediğini gösteriyor. Musk'ın ifade özgürlüğü anlatısını geçersiz kılan bir başka hamleyle Twitter, bazı seçilmiş gazetecileri platformundan yasakladı. Etkilenen kişiler CNN ve Washington Post'tan.

Askıya alınmalarının nedeni, gazetecilerin milyarderi ve bulunduğu yeri takip ettiklerinin iddia edilmesiydi. Beklendiği gibi, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği, Twitter'ın bilgi özgürlüğünü caydırarak "tehlikeli bir örnek" oluşturduğunu belirtmesiyle, hareket uluslararası toplumdan onaylamadı.

Twitter'ın politikasında köklü değişiklikler uygulamasıyla birlikte, önde gelen bir kişinin hesabı askıya alındı ve Musk, politikanın benimsenmesinden saatler sonra bazı ayarlamalar yapacağını söyleyerek müdahale etmeye zorlandı.

Bitcoin'de Yeni Bir CEO'ya Ödeme Mi Yapıyorsunuz?

Elon Musk, Twitter operasyonlarını denetleyecek yetenekli bir el bulmak amacıyla yeni bir CEO aradığını duyurdu. Milyarder, paylaşımında Twitter'ı başarılı kılabilecek yeni bir CEO aradığını vurguladı. Yanıt olarak, Amerikalı ve vatandaşlığa kabul edilmiş Rus bilgisayar bilimcisi Edward Snowden ilgisini dile getirdi. Ancak Snowden, yalnızca Bitcoin ile ödeme alacağını söyleyerek yanıt verdi. Bu arada Musk henüz yanıt vermedi.

Milyarderin desteği, mem Dogecoin'in fiyat artışını hızlandırdı ve en son gelişme, kripto paranın kullanım sürüşünü etkileyebilir. Twitter'ın politika değişikliklerinin yeniden gözden geçirilmesiyle uzmanlar bunun DOGE'nin faydasını ve fiyatını etkileyebileceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ