Elon Musk liderliğindeki Tesla'nın BTC ödemelerini durdurma kararı, kripto piyasalarının dibe vurmasına ve Bitcoin'in hafta sonu 7.000 dolar değer kaybetmesine neden oldu.

Elon Musk, Bitcoin

Elon Musk liderliğindeki Tesla'nın BTC ödemelerini durdurma kararı, kripto piyasalarının dibe vurmasına ve Bitcoin'in hafta sonu 7.000 dolar değer kaybetmesine neden oldu.

Geçen hafta Elon Musk, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın çevresel kaygılar nedeniyle artık Bitcoin ödemelerini desteklemeyeceğini Twitter'da duyurdu. Haber, Bitcoin'in hemen çökmesine neden oldu ve tüm kripto para birimi bir günde 500 milyar dolar kaybetti. Yazım sırasında Bitcoin fiyatları gün içinde% 10 değer kaybetti ve 42.600 dolardan işlem görüyordu. İronik olarak bu, Tesla'nın Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının ardından BTC'nin vurduğu fiyata çok yakın.

Elon Musk’ın Tweetleri Bitcoin Fiyatının Düşmesine Neden Oluyor

14 Nisan'daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, önde gelen kripto para birimi Bitcoin,% 35'i düzelterek bunu mevcut piyasa döngüsünün beşinci ve en büyük düzeltmesi haline getirdi. BTC 40.000 $ 'ın üzerinde tutamazsa işler artık tam bir ayı piyasasına girme tehlikesiyle karşı karşıya. Bitcoin fiyatındaki düşüş, bir kişi tarafından kışkırtılmış ve şirketinin BTC varlıklarını satmış olabileceği anlamına gelebilir. Daha önce, anonim bir kripto yorumcusu "CryptoWhale", Tesla'nın Bitcoin hisselerini sattığını öne sürdü ve Elon Musk buna basitçe "gerçekten" diye yanıt verdi.

Elon Musk’ın Bitcoin Üzerindeki Muazzam  U dönüşü

Şimdiye kadar Elon Musk, kripto para birimleri, özellikle de Bitcoin arkasında desteğini alan en etkili teknoloji milyarderlerinden biriydi. Bu yılın başlarında Tesla'nın bilançosuna Bitcoin ekleme kararı, onu kripto topluluğu tarafından övdü ve merkezi olmayan kripto para birimini daha yaygın hale getirdi. Ancak, u dönüşü kripto piyasasını şaşkına çevirdi. Twitter'da kripto meraklılarıyla yapılan bir tartışmada Elon Musk, Bitcoin'in "oldukça merkezi" olduğunu ve çoğunun "büyük madencilik şirketleri" tarafından kontrol edildiğini söyledi. Daha sonra Tesla CEO'su, Tesla'nın Bitcoin varlıklarını sattığına dair spekülasyonların doğru olmadığını ve şirketin devasa Bitcoin varlıklarını elinde tutmaya devam ettiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ