Cardano tabanlı yapay zeka pazarı SingularityNET (AGIX), Musk'ın bir ChatGPT rakibi kurma planlarını açıklamasından sonra son 24 saatte yüzde 17'den fazla arttı.

Elon Musk, ChatGBT Rakibini Kuracak – Cardano

Cardano tabanlı yapay zeka pazarı SingularityNET (AGIX), Musk'ın bir ChatGPT rakibi kurma planlarını açıklamasından sonra son 24 saatte yüzde 17'den fazla arttı.
Open, kullanıcıların rahatsız edici materyaller oluşturmasını önlemek için bir filtre aracı ekledikten sonra Musk, ChatGPT'den hoşnutsuzluğunu gösterdi.

Yapay zeka (AI) destekli kripto varlıklarının yükselişi, teknoloji milyarderi Elon Musk'ın dikkatini çekti. Bir rapora göre Musk, yakın zamanda AI araştırmacılarına OpenAI'nin ChatGPT'sine bir alternatif geliştirmek için yeni bir araştırma laboratuvarı kurma konusunda başvurdu. OpenAI'nin kurucu ortağı olan ancak daha sonra girişimle bağlarını kesen Musk, geliştiricileri ChatGPT'nin kullanıcıları rahatsız edebilecek metinler üretmesini engelleyen korumalar kurmakla eleştirdi.

Bildirildiğine göre Musk, yeni nesil yapay zeka birimini oluşturmak için yakın zamanda Alphabet'in DeepMind AI biriminden ayrılan bir araştırmacı olan Igor Babuschkin'i işe alıyor. Hareket, belki de milyarderin Twitter Inc.'i satın alarak hepsi bir arada bir Web3 platformu geliştirme hedefiyle uyumlu.

ChatGPT'nin 100 milyondan fazla kullanıcıya yükselmesi, başlangıcından bu yana iki aydan kısa bir süre içinde gerçekleşti. Sonuç olarak Musk, daha iyi performans gösteren yapay zekaya olan ihtiyacın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine ikna oldu.

Musk, Cardano ve SingularityNET'i Destekleyecek Mi?

Cardano tabanlı yapay zeka pazarı SingularityNET (AGIX), Musk'ın bir ChatGPT rakibi kurma planlarını açıklamasından sonra son 24 saatte yüzde 17'den fazla arttı. En son kripto fiyat kehanetlerine göre, AGIX'in fiyatı Çarşamba günü yaklaşık 636.491.685 $ piyasa değeri ile 0.533986 $ civarında işlem görüyor. İlginç bir şekilde, AGIX, çoğu kripto varlığının yakın bir düzeltme belirtileri göstermesine rağmen son 30 gün içinde toparlanmaya devam etti.

İki gün önce Musk, yapay zeka (AI) çağını deneyimlemeye fazlasıyla istekli olduğunu tweetledi. Musk'ın SingularityNET veya Cardano ile hiçbir ilgisi olmasa da, bunlara dokunma şansı göz ardı edilemez.

Musk, "Ancak, AGI varoluşsal kaygısıyla ilgili olarak her şey düşünüldüğünde, geçmişte hayatta olup da olmamaktansa, AGI'ya tanık olmak için şimdi hayatta olmayı tercih ederim" dedi.

Özellikle Cardano ağı, daha hızlı ve daha verimli akıllı sözleşmeler sağlayan Alonzo hard fork'tan sonra önemli ölçüde büyüdü. Defillama'dan alınan toplu verilere göre, Cardano ağının toplam kilitli değeri (TVL) yaklaşık 115 milyon dolardır ve Djed stablecoin ve Minswap en iyi projeler arasındadır.

Yan Notlar
Kripto para piyasasının benimsenmesi, merkezi olmayan uygulamaların başlangıcından bu yana önemli ölçüde ölçeklendi. Ancak küresel piyasa faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 25'ini kontrol eden ABD, Bitcoin dışındaki tüm dijital varlıkların kayıtsız menkul kıymet olduğunu belirtti. Ayrıca, kripto şirketleri, SEC başkanı Gary Gensler tarafından açıklanan benzer bir şekilde iç projeleri finanse etmek için token satışlarını kullanıyor.

Bununla birlikte analistler, devam eden düzenleyici incelemeden sağ çıkacak kripto paraların bir sonraki boğa piyasasında sert bir şekilde toparlanacağını düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ