Yakın tarihli bir tweet'te Musk, şirketin "Twitter 2.0"ın tanıtıldığı görüşmelerinden birinde yer alan bir tartışmanın slaytını paylaştı.

Elon Musk, DOGE ile Twitter 2.0

Yakın tarihli bir tweet'te Musk, şirketin "Twitter 2.0"ın tanıtıldığı görüşmelerinden birinde yer alan bir tartışmanın slaytını paylaştı.
Geçen hafta Dogecoin, büyük ölçüde Twitter'daki gelişmeler nedeniyle yüzde 24 arttı.

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, kısa süre önce 27 Ekim 2022'de Twitter'ı devralmak için 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı tamamladı. Devralması, ekosisteme uzun süredir devam eden ilgisinden olumlu bir şey bekleyen Dogecoin topluluğuyla ifade özgürlüğü savunucuları için iyi bir haber oldu.

Yakın tarihli bir tweet'te Musk, şirketin "Twitter 2.0"ın tanıtıldığı görüşmelerinden birinde yer alan bir tartışmanın slaytını paylaştı. Bu resmi olarak “Her Şey Uygulaması” olarak markalanmıştır. Bu gelişme hakkında çok fazla bilgi açıklanmasa da Musk, uzun biçimli tweet'ler, mavi doğrulamalı ödemelerin yeniden lansmanı ve şifreli DM'ler gibi yeni özelliklerin olabileceğini açıkladı. Ancak ödeme seçeneği konusundaki sessizlik camiayı beklenti içinde bıraktı. Kriptoya olan ilgisi ve önceki tweet'lerine dayanarak Dogecoin'in Twitter 2.0'a entegre edilmesi bekleniyor.

Geçen hafta Dogecoin, yatırımcıların Twitter 2.0 gelişimine olumlu tepki vermesiyle yüzde 24 arttı. Piyasa verilerine göre işlem hacmi son 24 saatte yüzde 83 artışla 1.983.041.808,96 dolar oldu.

Elon Musk daha önce medyaya verdiği bir röportajda Dogecoin'in gerçek para birimi olduğunu söylemişti.

Mesele şu ki, Dogecoin bir şaka olarak, esasen kripto para birimi ile dalga geçmek için icat edildi. Kader ironiyi sever. En ironik sonuç ne olurdu? Şaka gibi başlayan para birimi gerçek para birimi oluyor. Ay'a!

Dogecoin Twitter'ın Kripto Parası Mı Olacak?

Time Magazine ile yaptığı bir röportajda Musk, Dogecoin'i Bitcoin yerine işlemsel bir para birimi olarak göreceğini açıkladı. Nedeni, öncelikle her iki para biriminin işlem akışından kaynaklanıyordu.

En azından bir alan düzeyinde, bir değer deposu olarak uygundur. Ancak temelde, Bitcoin işlemsel para birimi için iyi bir ikame değildir. Günlük işlemlerde Dogecoin ile yaptığınız toplam işlem akışı, Bitcoin'den çok daha yüksek bir potansiyele sahiptir.

Nisan ayında Musk, Dogecoin'i Twitter abonelik hizmeti Blue için bir ödeme yöntemi olarak ekleme fikrini açıklayarak fiyat artışını tetikledi. Popüler bir teknoloji blog yazarı olan Jane Manchun Wong, Twitter'ın kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyecek bir cüzdan prototipi üzerinde çalıştığından da bahsetti. Ancak, kripto türü veya ağ tamamen bilinmiyor.

BlockTower Capital ticaret başkanı Avi Felman, çoğu yatırımcının meme parasını bir değeri olması gerektiğini düşündükleri için satın aldığına inanıyor. Ona göre Musk sadece "Doge neden değerli olamıyor?" mesajını iletiyor. Bunun nedeni, insanların bu tür mesajları sevmesidir. Dogecoin'in Twitter'ın kripto parası olması an meselesi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ