Elon Musk, BTC, ETH ve DOGE'nin mevcut kripto krizinden daha güçlü çıkabileceğini söylüyor.

Elon Musk: Dogecoin, BTC ve Ethereum

Elon Musk, BTC, ETH ve DOGE'nin mevcut kripto krizinden daha güçlü çıkabileceğini söylüyor.
Ayrıca, FTX bölümünden öğrenerek, yatırımcıların madeni paraların kendi kendine velayetini seçmeleri gerektiğini söyledi.
Memecoin Dogecoin'in (DOGE) Elon Musk'ın favori kripto para birimlerinden biri olduğu bir sır değil. Dünyanın en zengin adamı, mümkün olduğunda bunun hakkında konuşma fırsatı bırakmaz.
Geçen hafta kripto borsası FTX'in çöküşünün ardından, tüm kripto alanı en acımasız kışa tanık oluyor. Sonuç olarak, hangi kripto projesinin hayatta kalabileceği ve bu ayı piyasasının sonunda daha güçlü çıkacağı konusunda görüşmeler başladı.

Çoğu kripto analisti Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç isim gibi bariz isimlerden bahsederken, Elon Musk bu listeye Dogecoin'i ekledi. Musk, bir Twitter alanında umut verirken kripto piyasasının mevcut durumu hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve mevcut ayı saldırısından sağ çıkabileceğine inandığı birkaç isim paylaştı.

Yaklaşık 1 milyon kişinin katıldığı Twitter Space'te Elon Musk, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'in mevcut piyasa düzeltmesinden geçmesini beklediğini söyledi. Musk ekledi:

Muhtemelen Bitcoin, Ethereum ve DOGE için bir gelecek olduğunu düşünüyorum. Diğerleriyle gerçekten konuşamam. Ama bu üçünden birini soğuk bir cüzdanda ve bir takasta varsa, tahminimce iyi sonuç verir.

Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra ilk kez Dogecoin (DOGE) hakkında açıkça ve doğrudan konuştu. Ancak Musk, kripto kışının çok uzun sürebileceğine de inanıyor.

Elon Musk, FTX'in Çöküşü Hakkında Konuşuyor

FTX çöküşü, piyasadaki birkaç kripto para birimi firmasına bir bulaşma gibi yayıldı. Genesis ve BlockFi gibi kripto borç verenler, mevcut durum nedeniyle para çekme işlemlerini askıya aldı. Elon Musk, FTX'in iflas başvurusuyla ilgili düşüncelerini de paylaştı.

Milyarder, yatırımcıların mevcut olaydan öğrenmeleri ve bunu dijital varlıklarını borsalarda tutmamaları için bir işaret olarak almaları gerektiğini söyledi. Bunun yerine soğuk cüzdanlarda saklamalılar. Elon Musk, FTX'in eski başkanı Sam Bankman-Fried hakkındaki düşüncelerini de paylaştı. Musk, SBF'yi ilk olarak Nisan 2022'de Twitter satın alma anlaşması sırasında duyduğunu söyledi.

Görünüşe göre SBF, Twitter Inc.'in bir pastasını kapmak için yaklaşık 3 milyar dolarlık yakın bir yatırım yapmaya istekliydi. Misk. Ancak Musk, FTX CEO'sunun o sırada "Bulls**t sayacını" çalıştırdığını söyleyerek SBF'nin yatırım teklifini her seferinde reddetti.

Musk'ın son zamanlarda BTC, ETH ve DOGE'yi onaylaması henüz fiyatlarına yansımadı. Ancak Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından Dogecoin (DOGE) fiyatı bir hafta içinde yüzde 100'den fazla hızla yükseldi.

Şu anda DOGE fiyatı, daha geniş piyasa konsensüsüne uygun olarak hareket ediyor ve satış baskısı altında. Şu anda 11,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0,08 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ