Şikayet, Musk'ın etkisini daha fazla insanı DOGE satın almaya zorlamak için kullandığını ve bu yatırımcıların şimdi büyük kayıplarla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

 Elon Musk,

Şikayet, Musk'ın etkisini daha fazla insanı DOGE satın almaya zorlamak için kullandığını ve bu yatırımcıların şimdi büyük kayıplarla karşı karşıya olduğunu söylüyor. Musk, Twitter'ın satın alınması hakkında devam eden bir tartışmaya sahip olsa da, platformda kripto ödemeleri için bastırmaya devam ediyor.

Elon Musk'ın memecoin Dogecoin'e (DOGE) olan sevgisi ona 258 milyar dolara mal olabilir. ABD vatandaşı Keith Johnson, Elon Musk ve onun şirketleri SpaceX ve Tesla'ya karşı toplu dava açtı.

Dava, Elon Musk'ı Dogecoin ile ilgili bir Ponzi planını teşvik etmekle suçluyor. Keith Johnson, zarara uğrayan diğer DOGE yatırımcıları adına Manhattan'daki federal mahkemede dava açtı. Davada Jhonson, Musk'ın ve DOGE'deki ticari faaliyetlerinin yatırımcıları bir pompala ve boşalt planı oluşturan şeylerde dolandırdığını söylüyor.

Ayrıca Musk'ın Dogecoin'i sürekli olarak desteklemesinin doğrudan yükselişe yol açtığını da belirtiyor. Ancak piyasa koşulları değiştikçe DOGE fiyatı aşağı yönlü bir seyir izliyor. Şikayet notları: Davalılar 2019'dan beri Dogecoin'in hiçbir değeri olmadığının henüz Dogecoin'i ticaretinden kâr elde etmesi için terfi ettirdiğinin farkındaydı. Musk, kar, teşhir ve eğlence için Dogecoin Piramit Planını işletmek ve manipüle etmek için Dünyanın En Zengin adamı olarak kaidesini kullandı.

Jhonson şikayetinde, dijital varlığın değerini sorgulayan milyarder Warren Buffett ve Bill Gates'in yorumlarına da atıfta bulunuyor. Dogecoin'in (DOGE) varlığı eğlenceli bir memecoin olarak geldi. Ancak kısa sürede dünyanın ilk on kripto para biriminden biri haline geldi.

Tesla ve Dogecoin Alev Aldı

Bildiğimiz gibi Elon Musk, 2020 boğa koşusu öncesinde bile Twitter hesabı üzerinden Dogecoin'i tanıtıyordu. Bununla birlikte, memecoin'e olan sevgisi, Tesla ve SpaceX şirketlerinde ticari mal alımları için DOGE'yi kabul etme fikrini bile reddetti.

Jhonson, Musk'ın tweet'leri aracılığıyla Dogecoin'in "fiyatını, piyasa değerini ve işlem hacmini" artırdığına inanıyor. Şikayette şunlar belirtiliyor: Sanıkların sosyal medyadaki Dogecoin ile ilgili her beyanı ve onayı, bilerek milyonlarca insanın Dogecoin Kripto Piramit Planına milyarlarca dolar satın almasına neden oldu. Davalılar yanlış ve aldatıcı bir şekilde Dogecoin'in hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım olduğunu iddia ediyor.

Jhonson şimdi Musk'tan 86 milyar dolar değerinde tazminat ve SpaceX ve Tesla'dan ilave 172 milyar dolarlık üçlü hasar talep ediyor. Kripto pazarındaki düşüşün ortasında, Dogecoin geçen hafta yüzde 30 oranında düzeltme yaptı. Basın zamanı itibariyle, DOGE 7,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile sadece 0,05 dolardan işlem görüyor. Hala dünyanın ilk on kripto para birimi arasında yer alıyor.

Elon Musk, Twitter'da Kripto Ödemelerini Destekliyor

Öte yandan Musk, Twitter'da kripto ödemelerini desteklemek için yeterli mantık olduğuna inanıyor. Musk, Perşembe günü Twitter için sanal herkesin katıldığı toplantıda konuşurken şunları söyledi:

Para bu noktada temelde dijitaldir ve bir süredir öyledir. Para göndermeyi kolaylaştırmak için ödemeleri Twitter'a entegre etmek mantıklı olacaktır. Musk şu anda 4 milyar dolarlık Twitter'ı satın almasının son görüşmelerinde. Musk başarılı olursa, Twitter'a kripto da getirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ