Dogecoin, bir kez daha Tesla CEO'su Elon Musk'ın dikkatini çekti, çünkü ikincisi Dogecoin'in "web69"una destek verdi.

Elon Musk, Dogecoin

Dogecoin, bir kez daha Tesla CEO'su Elon Musk'ın dikkatini çekti, çünkü ikincisi Dogecoin'in "web69"una destek verdi. Bir Dogecoin kullanıcısı, "Wandrinstar", yakın tarihli bir tweet'te, "Jack ve Bitcoin web5 oluşturabilirse, Dogecoin web69 oluşturabilir." Tweet, eski Twitter CEO'su ve Block'un kurucusu Jack Dorsey'in dikkatini çekti ve Elon Musk'ı etiketleyerek "hareketini" yanıtladı.

Dogecoin üzerinde merkezi olmayan web veya "web69" konsepti hakkında görüşlerini belirten Tesla CEO'su, bir yangın emojisi ile yanıt verdi. Bu, "Sadece web69'da takılmak istiyorum" tweet'inde "web69" hakkında şaka yapan "Shibetoshi Nakamoto" olarak da bilinen Dogecoin yaratıcısı Billy Markus ile iyi gidiyor gibi görünüyor.

- Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 10 Haziran 2022

@WSB başkanı yanıt olarak "Hâlâ web69'da mısın? Köylü. Ben web420'deyim" diye şaka yaptı. Markus, "web420 ve web69 kardeştir, diğer tüm ağlar patlar" diye yanıtladı.

Eski Twitter CEO'su Jack Dorsey ve Tesla CEO'su Elon Musk, web 3.0'dan hoşlanmama konusunda her zaman aynı gemideydiler. Aslında Elon Musk, web3 teknolojisini ezme fırsatını asla kaçırmaz.

Jack Dorsey, Muhtemelen En Önemli Katkı Olan Web5'i Önerdi

Eski Twitter CEO'su Jack Dorsey, web3'e bir alternatif sunuyor - ki bunun kendisinden önceki web2 kadar külfetli olduğunu kanıtladığını iddia ediyor. Web2 ve web3'ün birleşmesi olduğu düşünülen Web5, Block'un yaratıcısının desteğini alıyor. Web5'in parasal katmanı ise Bitcoin üzerine inşa edilecek.

Web üzerinde merkezi olmayan bir yer paylaşımı oluşturmaya yönelik önceki çabalara benzer şekilde, web5, kullanıcılara açıkça oturum açmak zorunda kalmadan uygulamadan uygulamaya sorunsuz bir şekilde geçmelerine olanak tanıyan "merkezi olmayan bir kimlik" vermeye çalışacaktır. Kullanıcı verileri kullanıcılar tarafından kontrol edilecektir. Üçüncü taraf ürün ve hizmetleriyle birlikte saklanmak yerine, anlaşmaları olmadan ifşa edilmeyecektir.

— jack (@jack) 10 Haziran 2022

Twitter'da geliştirme hakkında konuşan Block yaratıcısı Jack Dorsey, "Bu muhtemelen internete en önemli katkımız olacak. Takımla gurur duyuyorum. web5, (RIP web3 VCs)."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ