Musk, yeni bir kokunun tanıtımını yapıyor ve ödeme seçeneği olarak Dogecoin'i kabul ediyor.

Elon Musk, Dogecoin

Musk, yeni bir kokunun tanıtımını yapıyor ve ödeme seçeneği olarak Dogecoin'i kabul ediyor.
DOGE'nin fiyatı muhtemelen yükselebilir ve tüccarlar için yatırım fırsatları yaratabilir.
12 Ekim'de dünyanın en zengin adamı Elon Musk, "Burnt Hair" adını verdiği yeni işinin lansmanını Twitter'da duyurdu. Musk, kokunun kendi kurduğu şirketlerden biri olan The Boring Company'den geldiğini belirtiyor. İlgilenen kişilerin Dogecoin ile ödeme yapabileceğini ve onu “dünyanın en güzel kokusu” olarak nitelendirdiğini de sözlerine ekledi.

SpaceX CEO'su, adı nedeniyle koku işine girmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Alışveriş sayfasına göre, kokunun fiyatı 100 dolar ve vergi ve nakliye ücretleri dahil. Bu fiyat, güncel döviz kurlarına göre 1650 DOGE'ye tekabül etmektedir.

Şimdi ödeme yapan herkesin gönderilerini 2023'ün ilk çeyreğine kadar alacağını belirtmek önemlidir. Duyuruyu takiben Tesla CEO'su o zamandan beri Twitter biyografisini "parfüm satıcısı" olarak değiştirdi.

Ürünün açıklama sayfası, parfümün "bir akşam yemeği mumunun üzerine eğilmiş gibi kokmanızı" sağlayacağını iddia ediyor. Bu açıklama birçok kişinin kafasını karıştırıyor. Ancak bazıları bu açıklamayı şirketin dört yıl önce piyasaya sürdüğü “alevli olmayan” ürünle karşılaştırdı. Şirket, bu üründen 20.000 adetten fazla sattı.

Sıkıcı şirket, DOGE ödemelerini kabul eden tek Elon Musk'a ait şirket değil. Geçen ay Elon Musk'ın Tesla'sı CyberWhistle'ı piyasaya sürdü ve müşteriler ürünü Dogecoin kullanarak satın alabilirler. CyberWhistle, tıbbi sınıf paslanmaz çelik ve cilalı bir kaplama ile karakterize edilen birinci sınıf bir koleksiyondur.

Daha önce Musk, DOGE'nin Bitcoin'den daha iyi bir ödeme seçeneği olduğunu açıklamıştı. Bu nedenle, bazı şirketlerinin DOGE ödemelerini kabul etmesine izin vererek meme temalı kripto para birimini tanıtmaya devam etmesi şaşırtıcı değil. Burnt Hair parfümünün piyasaya sürüldüğünü duyurduktan yaklaşık altı saat sonra Musk, şirketinin 10.000 şişe parfüm sattığını söyleyen bir güncelleme tweetledi.

DOGE Fiyatına Misk Etkisi

Son zamanlarda, DOGE'nin fiyatı, dünyanın en zengin adamının Twitter'ı tekrar satın alma konusundaki ilgisini yenilediğini açıklamasının ardından yüzde 8'den fazla arttı. Bu arada Musk'ın yeni duyurusu DOGE fiyatını önemli ölçüde etkilemedi. Memcoin son 24 saatte sadece yüzde 0,9 arttı ve mevcut verilere göre 0.0602 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, kripto paranın işlem hacmi sabittir ve bu da yatırımcıların onunla ilgilenmediğini gösterir. Yılın başlarında, Güney Afrika doğumlu girişimci Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma niyetini açıkladığında, DOGE'nin fiyatı yüzde 33 artarak madeni para başına 0.15 dolardan fazla işlem gördü. Musk, Twitter'ı satın alma konusundaki ilgisini yenilese de, anlaşmanın iki finansörü geri adım attı.

Apollo Global Management ve Sixth Street, artık satın alma için Musk'ı desteklemekle ilgilenmediklerini açıkladı. Kararları kripto Twitter arasında kaşları yükseltiyor. Musk, DOGE'nin fiyatında artışa neden olarak Dogecoin topluluğunu mutlu ediyor.

Bununla birlikte, bu Perşembe günü yayınlanması planlanan ABD TÜFE veri raporunu beklediği için kripto piyasası baskı altında kalmaya devam ediyor. Bu nedenle, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yatay bir trendde hareket etmesi şaşırtıcı değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ