Elon Musk, enflasyonun ileride gerçek bir acı olacağını paylaşıyor, ancak kripto varlıklarını bırakmayı reddediyor.

Elon Musk, enflasyonun ileride gerçek bir acı olacağını paylaşıyor, ancak kripto varlıklarını bırakmayı reddediyor. Michael Saylor, para birimleri ve değer hisseleri düştükçe, sermayenin Bitcoin gibi kıt mülklere geçeceğini söyleyerek yanıt verdi.

ABD geçtiğimiz günlerde, Şubat 2022'nin son ayı için yüzde 7,9'luk şaşırtıcı bir enflasyon bildirdi ve kırk on yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu kadar yüksek enflasyon rakamları, ABD hükümetini ve Federal Rezerv'i gerçekten ayaklarının altına aldı.

Fed'in bu hafta Çarşamba günü ilk faiz artırımını duyurmaya hazırlandığı gibi, iş adamı Elon Musk da aynı şeyi tweetledi. Musk, Pazar günü geç saatlerde Twitter takipçilerine önümüzdeki birkaç yıl için enflasyon hakkındaki düşüncelerini sordu.

Hisse senedi ve kripto para birimleri gibi riske açık varlıkların enflasyona karşı en oynak olması muhtemeldir. Bunun nedeni, yüksek enflasyon döneminde paranın genellikle riskten korunan varlıklara akmasıdır. Ancak Musk, kripto varlıklarından vazgeçmeye istekli değil. Konuyla ilgili iki sentini paylaşan dünyanın en zengin adamı şunları söyledi: Genel bir ilke olarak, bu başlıktan tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde ev veya hisse senedi gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir. Bitcoin, Ethereum veya Doge fwiw'e hala sahibim ve satmayacağım.

Musk'ın son tweet'i, uzun vadeli kripto yatırımcıları için bir güven oyu işlevi gördü. Son kripto piyasası düzeltmesi, yatırımcıları koltuklarının kenarına koydu. Ayrıca, Rusya-Ukrayna savaşı, yatırımcılar için enflasyon sıkıntılarını daha da artırdı.

Enflasyonun Kripto Yatırımcılarını Nasıl Etkileyebileceği Aşağıda Açıklanmıştır

Birçok analist, kriptonun temel doğasının geleneksel itibari para birimlerine ve enflasyona karşı bir koruma görevi görmek olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, kriptonun büyük ölçüde eşitlikle benzerlik gösteren hamleler yaptığını gördük. Ayrıca, aşırı oynaklık, Bitcoin'in bir hedge varlık olarak statüsüne dair şüphe uyandırıyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment raporları: #Fed'in bu hafta çeyrek puanlık faiz artırımına karar vermesi beklendiğinden, bu hafta #kripto ve #hisse senedi yatırımcıları için büyük olacak. Bitcoin ve #Ethereum 2022'de #SP500'e sabitlendi ve bu kararlar #kripto para birimlerini büyük ölçüde etkilemeli.

Ancak bazı ateşli Bitcoin destekçileri kripto para birimini desteklemeye devam ediyor. Musk'ın tweetine yanıt veren MicroStrategy CEO'su, bir kez daha Bitcoin için adım atma fırsatını yakaladı ve dedi ki: ABD doları tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın devam edecek ve varlık enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katı oranında çalışacak. Daha zayıf para birimleri çökecek ve sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt mülklere kaçışı yoğunlaşacak.

Michael Saylor'un şirketi MicroStrategy, bilançosunda zaten 120.000 Bitcoin tutuyor. Elon Musk'ın Tesla'sı bile büyük miktarda Bitcoin'e sahip. Ancak uzun vadeli yatırımcılar, uzun vadede enflasyonu yenmek için kriptoya güvenmeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ