Yazının kaleme alındığı saatte WhatsApp, Facebook ve birçok sosyal medya aracı çöktü ve giriş yapılamıyordu.

Yazının kaleme alındığı saatte WhatsApp, Facebook ve birçok sosyal medya aracı çöktü ve giriş yapılamıyordu. Çöküşün ardından Facebook hisseleri %5 oranında değer kaybetti ama Bitcoin çıkışa geçti. Uzun süre 45 bin dolarlık direnç hattını kıramayan Bitcoin, 49 bin doları geçti. Bitcoin boğaları 50 bin dolarlık hedefi gözüne kestirmiş durumda.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin ve kripto para piyasalarında çıkış devam ederken günü en çok kazandıran kripto parası Shiba Inu oldu! Elon Musk, Shiba Inu’nun yavrusu olarak bilinen Floki’nin resmini twitter üzerinden paylaşması Shiba taraftarlarını heyecanlandırdı. Shiba Inu %50’nin üzerinde değer kazanarak günün en çok kazandıran kripto parası oldu.

Shiba yazının kaleme alındığı saatte 0.00001387 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap sıralamasında ise 34’üncü sıraya yükseldi.

Shiba ve Dogecoin gibi kripto paralar ilk önce şaka ile kuruldu. Kurucuları hadi öylesine kripto para geliştirelim diyerek Shiba ve Doge’yi geliştirdiler. Belki bu ifadeler bazı okuyuculara garip gelecektir. Sonrasında iki kripto para da ciddi bir ivme yakaladı ve gerçek bir projeye dönüştü. Bu kripto paraların gerçek bir kripto para projesine dönüşmesinde geniş bir taraftar kitlesi toplamaları etkili oldu. Shiba Inu 5.4 milyar dolarlık, Dogecoin ise 32 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaştı.

Elon Musk attığı tweet’lerle kripto para piyasalarına yön veriyor. Bugünkü tweet’in piyasalarında canlanmasına yetti.

https://u.today/dogecoin-and-its-copycats-quickly-erase-elon-musk-driven-gains

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ