Dogecoin’in fiyatı geçtiğimiz gün içinde %21,21 oranında önemli ölçüde arttı. Aslında, haftalık kazançları, yazı yazılırken günlük kazançlardan biraz daha düşük (%20,42 seviyesinde) kaldı.

Dogecoin’in fiyatı geçtiğimiz gün içinde %21,21 oranında önemli ölçüde arttı. Aslında, haftalık kazançları, yazı yazılırken günlük kazançlardan biraz daha düşük (%20,42 seviyesinde) kaldı. Son fiyat artışının ortasında, 'DOGE 1 Dolara' tartışması yeniden su yüzüne çıktı ve sadık topluluk şu anda oldukça heyecanlı görünüyor.

Piyasa Katılımcıları Satın Alıyor mu?

Alım-satım eylemleri genellikle belirli bir fiyat eğiliminin aynı yolda devam edip edemeyeceğine dair bir fikir verir. İlginç bir şekilde, bu yazının yazıldığı sırada kümülatif satış emirleri, genel olarak alış emirlerinin sayısını aştı. Bu, esasen, piyasa katılımcılarının bu aşamada karlarını rezerve ettikleri ve nakde çevirdikleri anlamına gelir.

Ekli grafikten de görülebileceği gibi, son altı saat içinde alım-satım açığı genişledi. Aynısı, yazı yazılırken 145,26 milyon DOGE'lik bir negatif değeri yansıtıyordu. Şimdi, DOGE'nin fiyatının organik olarak pump hareketi gerçekleştirmesi için alıcıların kurtarmaya gelmesi gerekiyor. Bununla birlikte, taraf başına işlemlerin nasıl geliştiğine bakıldığında, alt fiyatın rallisini sürdüremeyeceği iddia ediliyor.

Benzer bir eğilim piyasa derinliği tablosunda da görüldü. Alış/satış emirlerinin sayısı, tekliflerin/alış emirlerinin sayısını büyük ölçüde geride bıraktı. Açık satış emirleri açık alım emirlerinden daha büyük olduğunda, DOGE'nin fiyatı çoğu zaman güneye doğru hareket etmiştir.

Sosyal eğilim

DOGE topluluğu ne zaman sosyal medyada hype yaratsa, altcoin fiyatı olumlu bir şekilde tepki verdi. Bununla birlikte, söz sayısı (günlük olarak) son zamanlarda 2 bin ila 4 bin dolar arasında değişiyor. Özellikle, altcoin fiyatının 0,6 $ ATH'de olduğu Nisan-Mayıs aşamasında, bu metriğin okuması 50k-55k parantezinde salındı. Bu nedenle, fiyat artışını sürdürmek için topluluğun sosyal platformlarda daha fazla ses çıkarması gerekiyor.

Gerçeklik kontrolü

Traderların sayısı son zamanlarda 278.2k'dan 280.65k'ye hafif bir artış gördü. Bu nedenle, son fiyat pompası eylemlerine atfedilebilir. Bununla birlikte, diğer piyasa oyuncularının DOGE'nin arenasından çıkış hızına bakıldığında, altcoin’in önümüzdeki günlerde rallisini sürdüremeyeceği sonucuna varılabilir. Geriye dönüp bakıldığında, 1 dolarlık rüya şu anda oldukça uzak görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ