Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın eski sevgilisi Grimes’dan önemli bir hamle geldi.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın eski sevgilisi Grimes’dan önemli bir hamle geldi. Grimes popüler altcoin Avalanche ile bir çocuk metaverse kitabı projesi başlatmak için anlaşmaya vardı. Kitabın özel bir anlamı bulunuyor.

Metaverse kitabının 100 milyon dolarlık Culture Catalyst girişiminin bir parçası ve finanse edilen ilk proje olduğu dikkate alındığında özel anlam açığa çıkıyor. Kitap bir dizi eğitici sanattan oluşacak. Kitabın isminin dde galaksiler arası çocuk metaverse kitabı olacak ifade ediliyor.

Grimes konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Web 3’e yöneldiğinde böyle bir projeyi görmeyi beklediğini vurguluyor. Avalanche ile kurduğu ortaklıktan dolayı heyecan duyduğunu vurgulayan Grimes, gerek bebekler gerekse de yetişkinler açısından derin bir anlamı bulunan bir deneyim yaratmak amacında olduğunu belirtiyor.

Grimes’ın kripto para alanında son derece aktif bir isim olduğu biliniyor. Sanatçı NFT alanında sattığı yaklaşık 7 milyon dolarlık koleksiyonlarıyla adından sık sık söz ettiriyor. Grimes yaptığı hamlelerle pandemi döneminde bir çok sanatçı yol gösterici de oldu.

Çocuklar için Metaverse kitabının şimdiden heyecan uyandırdığını söyleyebiliriz. Açıkçası projenin en çok eğitici yönü merak ediliyor. Özellikle Z kuşağının ilgisinin çok olacağı vurgulanıyor. Proje aynı zamanda metaverse’ü de tanıtacağı için yetişkinlerin de odağı olacak gibi duruyor. Bakalım, ilerleyen zaman dilimlerinde Grimes, daha hangi projelere imza atacak? Merakla bekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ