Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin'den bahsettiği Üçüncü Sıra Podcast Tesla yayınında yer aldı.

Elon Musk, Kripto Para Birimlerinin Paranın Yerine Geçtiğini Söyledi

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin'den bahsettiği Üçüncü Sıra Podcast Tesla yayınında yer aldı.

Musk, kripto paraların potansiyel olarak nakit yerine geçebileceğine inanıyor ancak veritabanlarının yerini almayacak.

"Yani, kriptoyu görüyorum sırasıyla nakit yerine geçecek gibi. [...] Kripto'nun birincil veritabanı olacağını düşünmüyorum” diyor.

Musk'ın Kripto Yolculuğu

Eksantrik milyarder, isteseler de istemeseler de, bir süredir bu konuyla ilgileniyor. Daha önceden de bildirildiği üzere Musk’ın adı rutin olarak kripto dolandırıcıları tarafından hedef alındı.

ARK yatırımı ile yaptığı podcast röportajında Musk, Bitcoin'i "oldukça parlak" olarak nitelendirirken, kripto paraların kağıt paradan daha fazla değer aktarmak için çok daha iyi bir seçenek olacağını iddia etti. Ancak, aşırı enerji tüketimi ile ilgili bir sorun olduğunu da vurguladı.

En son podcast'de Musk, Bitcoin konusunda "tarafsız” olduğunu söyledi. Bitcoin'in yasadışı işlemleri kolaylaştırmak için kullanıldığı konusunda endişeli görünüyor.

Bitcoin'in Kimlik Sorunu

Bitcoin'in benimsenmesi 2013'te başladı ve çok sayıda yüksek profilli tüccar bunu kabul etmeye istekli görünüyor. Bununla birlikte, yüksek ücretler ve oynaklık nedeniyle, Steem gibi bazı şirketler sonunda BTC'yi terk etmeye karar verdiler ve o zamandan beri geriye bakmadılar.

BTC taraftarları değer deposu anlatımını zorlarken, en üst işlevini bir değişim aracı olarak görmezden geliyorlar. Milyarder yatırımcı Ray Dalio geçtiğimiz günlerde BTC'nin aslında bu iki işlevi de yerine getiremediğini belirtti.

Tone Vays'e göre, bu tür yorumlar Bitcoin Cash taraftarlarının ellerinde oynayabilirken, Lightning Network protokolü, BTC'yi daha ölçeklenebilir hale getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ