Elon Musk kripto yatırımı, neden şaka kripto para birimi dogecoin'i desteklediği, Twitter devralma teklifinde "çözülmemiş meseleler" ve yakın vadeli bir ABD durgunluğu da dahil olmak üzere çeşitli konularda görüşlerini paylaştı.

Elon Musk Kripto Yatırımını, Dogecoin Desteğini,

Elon Musk ve Kripto Yatırımı

Tesla CEO'su Elon Musk, Salı günü Katar Ekonomik Forumu'nda Bloomberg News'den John Micklethwait ile yaptığı röportajda çok çeşitli konulardaki düşüncelerini paylaştı.

Kripto yatırımı tartışılan konular arasındaydı. Musk'a, kripto pazarı göz önüne alındığında, insanların hala kripto para birimine yatırım yapması gerektiğini düşünüp düşünmediği soruldu. Tesla CEO'su, insanların kripto para birimi satın almasını asla tavsiye etmediğini belirterek şunları söyledi:

İnsanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemedim. Tesla, Spacex, ben, hepimiz biraz bitcoin satın aldık, ancak bu toplam nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi.

Spacex şefi daha önce eter ( ETH ) ve dogecoin (DOGE) sahibi olduğunu açıklarken, Tesla ve Spacex'in yalnızca Bitcoin'e ( BTC ) sahip olduğunu açıklamıştı.

Musk, Kendisini Dogecoin Alıp Desteklemeye Teşvik Eden İnsanlara Cevap Veriyor

Musk, şaka kripto para dogecoini neden desteklediğini açıklamaya başladı. İlk olarak Tesla'nın bazı ürünler için dogecoin kabul ettiğini ve Spacex'in de aynısını yapacağını belirtti .

Ardından DOGE'yi desteklemeye devam etme niyetini yineledi ve şunları söyledi:

Sadece o kadar zengin olmayan, beni dogecoin almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum. O insanlara cevap veriyorum.

Son zamanlarda Musk, Tesla ve Spacex'e dogecoin promosyonları nedeniyle dava açıldı. Baş davacı, şaka parası ticaretinde para kaybeden bir dogecoin yatırımcısıydı. Musk ve şirketlerinin “dogecoin kripto para birimi yoluyla bir kripto piramit şeması (aka ponzi şeması) ile meşgul olduklarını” iddia ediyor.

Twitter Anlaşması Durduruldu: 'Çözümlenmemiş Sorunlar' Var

Musk, Twitter'i satın almak için 44 milyar dolarlık teklifinin önünde duran bazı sorunları da tartıştı. Anlaşmanın tamamlanmasından önce hala birkaç "çözülmemiş mesele" olduğunu itiraf etti.

Tesla CEO'su, mega sosyal medya platformunda kaç tane spam botu olduğu konusuna bir çözüm beklemenin yanı sıra şunları da detaylandırdı:

Turun borç kısmı bir araya gelecek mi ve ardından hissedarlar lehte oy kullanacak mı sorusu var.

Twitter'da "idare etmeye" odaklanacağını, ancak sosyal medya şirketinin CEO'su olmayı planlamadığını vurguladı. Musk, "Öyle ya da böyle, çoğu insanı Twitter'ı kullanmaya teşvik edecek adımları atması gerekiyor" dedi ve ekledi:

İdeal olarak, Kuzey Amerika'nın %80'ini ve belki de dünyanın yarısını ya da başka bir şeyi Twitter'da şu ya da bu biçimde elde etmek isterim.

Twitter, botların toplam kullanıcıların %5'inden daha azını oluşturduğunu iddia ediyor. Musk, hizmette bunun “çoğu insanın deneyimi olmadığını” savundu.

Yakın Vadeli Durgunluk 'Olmama İhtimalinden Daha Yüksek'

Spacex CEO'suna ABD ekonomisinin resesyona gireceğini düşünüp düşünmediği soruldu. O cevapladı:

Bir noktada durgunluk kaçınılmazdır. Yakın vadede bir durgunluk olup olmayacağına gelince, bu, olmamasından daha olasıdır.

Musk kısa süre önce birkaç kez resesyonla ilgili görüşünü paylaştı. Mayıs başında, ABD ekonomisinin muhtemelen 12 ila 18 ay sürebilecek bir durgunluk içinde olduğunu söyledi . Aynı ayda, zaten bir durgunluk içinde değilsek, o zaman bir durgunluğa yaklaşıyoruz dedi. Ancak bunun “ aslında iyi bir şey ” olduğunu kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ