ABD Kongresi'nden kripto vergilendirmesine ilişkin önemli oylama öncesinde, kripto topluluğu teknoloji girişimcisi Elon Musk'tan destek aldı.

ABD Kongresi'nden kripto vergilendirmesine ilişkin önemli oylama öncesinde, kripto topluluğu teknoloji girişimcisi Elon Musk'tan destek aldı.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Kripto topluluğu, ABD Kongresi'nden dijital varlık vergilendirmesine ilişkin önemli oylamadan sadece saatler önce birlikleri toplamaya devam ediyor. Daha önce Beyaz Saray, kripto endüstrisine zarar verebilecek kripto vergi yasasını  desteklemeye ilgi göstermişti. ABD hükümeti, önerilen iki teknoloji altyapı faturasından, kripto topluluğu tarafından daha tehlikeli olarak görülenle ilgileniyor.

 Senatörler Tasarıda Son Dakika Değişikliği Yaptı

ABD Senatörleri Mark Warner ve Rob Portman, geniş terim olan “komisyoncu” kapsamına giren neredeyse tüm unsurları vergilendirmek isteyen bir değişiklik önerdiler. Senatörler Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey, önemli ölçüde daha az katı kurallara sahip bir karşı teklifte bulundular. Ancak Warner ve Portman, kripto içerdekilerin dikkatini çeken bir “son dakika değişikliği” yaptı. ABD Senatörlerinin en son teklifi, yalnızca madencilerin ve kripto cüzdan satıcılarının kanıtlarını hariç tutuyor. İlginç bir şekilde, Biden Yönetimi bu özel değişikliği destekledi.

Kripto Topluluğu Değişikliğe İtiraz Ediyor

Anthony Pompliano'nun belirttiği gibi kripto topluluğu, sayısız önde gelen isimle endişelerini göstererek ve insanları "Senatörlerinizi aramaya" ve "onlara Amerika Birleşik Devletleri'nde yenilik ve ekonomik refahın devam etmesini istediğinizi söyleyin" çağrısında bulundu. Digital Currency Group'un Kurucusu ve CEO'su Barry Silbert, "Senatör sosyal yardım çabalarının olumlu bir etkisi olduğu" için hareketin "bir fark yarattığını" bile ekledi. Ayrıca takipçilerine "temsilcilerinizi tweet'lerde aramaya, e-posta göndermeye ve etiketlemeye devam etmelerini" tavsiye etti. Coinbase CEO'su Brian Armstrong ile birlikte Tesla'nın CEO'su da söylemlere katıldı. Elon Musk, Armstrong ile aynı fikirdeydi ve “kripto para teknolojisinde teknoloji kazananlarını veya kaybedenlerini seçmenin zamanı değil” dedi, çünkü “aceleci mevzuatları zorunlu kılan hiçbir kriz” bulunmuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ