Elon Musk, Shiba Inu köpeklerini gördüklerinde Tesla arabalarının Dogecoin'i oluşturması hakkında şaka yaptı. Açıklamanın yine kripto para dünyasında bir coşkuyu tetiklediği görülüyor.

Elon Musk’tan, Tesla ve Dogecoin Açıklaması

Elon Musk, Shiba Inu köpeklerini gördüklerinde Tesla arabalarının Dogecoin'i oluşturması hakkında şaka yaptı. Açıklamanın yine kripto para dünyasında bir coşkuyu tetiklediği görülüyor.

Yeni bir açıklama

Tesla CEO'su Elon Musk, e-araba devi için gülünç bir Dogecoin özelliği ile karşımıza çıktı.

Yakın tarihli bir tweet'te şaka yollu bir şekilde, bir arabanın sokakta bir Shiba Inu köpeği görürse meme’i kripto para birimine dönüştürebileceğini öne sürdü.

Bazıları Musk'ın DOGE'ye desteğini yeniden teyit edip etmediğini veya köpek rakibi SHIB'yi kucakladığını tartışırken, diğerleri bir Tesla'nın şaka kripto para birimini madenciliğe başlayabileceğini savundu.

Fikir anlamsız görünebilir, ancak Tesla'nın Kanadalı rakibi Daymak tarafından tasarlanan üç tekerlekli bir araç olan Spiritus, kripto topluluğuna hitap edecek bir prototip ile Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum madenciliğine başladı bile.

Musk'ın Twitter profili söz konusu olduğunda şakalar ve gerçek planlar arasında çok ince bir çizgi var. 1 Nisan Şakası Günü'nde, ünlü milyarder, SpaceX'in Dogecoin'i Ay'a gönderdiğini tweetledi; bu, çoğu Musk hayranı tarafından bile şaka olarak algılanan gülünç bir vaat. Bununla birlikte, kriptom.com tarafından bildirildiği üzere, DOGE-1 adlı bir ay yükü gerçekten de SpaceX tarafından 2022'de fırlatılacak.

Mayıs ayının sonlarında Musk, Dogecoin madenciliği tarafından desteklenecek bir sıcak küvet oluşturma fikrini de destekledi.

Musk'ın bazı takipçileri de ona Dogecoin ödemeleri konusunda baskı yapmaya başladı. 11 Mayıs'ta girişimci, Twitter kullanıcılarına Tesla'nın parodi kripto para birimini kabul etmesini isteyip istemediklerini sordu. Anketi ezici bir çoğunlukla kazanan “Evet” seçeneğine rağmen, e-araba devi, çevresel kaygılar nedeniyle Mayıs ayı ortasında Bitcoin'den vazgeçtikten sonra DOGE'yi yeni bir ödeme seçeneği olarak ekleme konusunda sessizliğini koruyor.

Dogecoin balinası ile tanışın

Musk, ayrı bir tweet'te, Grimes'ın Mayıs 2020'de doğan oğlu X Æ A-12'nin aslında en büyük Dogecoin DOGE balinalarından biri olduğunu da doğruladı.

Musk, Şubat ayında “yürümeye başlayan küçük çocuğu” için Dogecoin DOGE'yi satın aldığını açıkladı.

X Æ A-12 "sat" kelimesini öğrenene kadar Dogecoin DOGE alıcılarının endişelenecek bir şeyi olmadığını varsaymak güvenlidir.

Şimdilik, 8 Mayıs zirvesinden yüzde 72'lik bir düzeltmeye rağmen, en büyük 10 kripto para projesi arasında şaka koinini görmenin keyfini çıkarabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ