Tesla CEO'su ve meme sevgilisi Elon Musk, Warren Buffett'in fotoğrafıyla garip bir kripto para birimi meme yayınladı ancak ardından Twitter sayfasından kaldırdı.

Tesla CEO'su ve meme sevgilisi Elon Musk, Warren Buffett'in fotoğrafıyla garip bir kripto para birimi meme yayınladı ancak ardından Twitter sayfasından kaldırdı.

Tesla CEO'su Elon Musk, meme coin’lere olan sevgisini göstermeye devam ediyor. Ünlü milayerder, Dogecoin ve Skype ile ilgili yayınladıklarından sonra, efsanevi yatırımcı Warren Buffett ve kripto üzerine yaptığı sahte alıntı ile bir kripto para mem'i yayınladı.

Ancak daha sonra Musk bunu Twitter profilinden kaldırdı. The Independent'ın bir makalesine göre, tweet Musk silmeden önce 7.000'den fazla kez paylaşıldı.

Meme, Berkshire Hathaway'in başkanından varsayılan bir alıntıyı okudu:

“Bulabildiğin kadar çok para bul. Ve hızlı ol!"

Yorum dizisinde Buffett ile bağlantılı başka bir meme vardı. Musk buna bir California restoran zincirine atıfta bulunarak ve tweet'inde “Buffett” den bahsederek yanıt verdi.

Warren Buffett'in Bitcoin'i alması

Warren Buffett, sıkı bir Bitcoin eleştirmeni olarak bilinen efsanevi bir yatırımcıdır. BTC'nin bir balon, bir yatırımdan ziyade bir kumar olduğuna inanıyor. Birkaç yıl önce, amiral gemisi dijital para birimine “fare zehiri” olarak atıfta bulundu.

Daha sonra, Tron blok zincirinin kurucusu Justin Sun, bir hayır kurumu müzayedesinde 4 milyon dolardan fazla ödeyerek onunla öğle yemeği yeme şansı kazandı.

Etkinlik 2019 boyunca birkaç kez ertelendi ve nihayet Ocak 2020'de gerçekleşti. Sun, beraberinde bir sürü başka kripto fenomeni ve kripto şirketi başkanı getirdi.

Bunlar arasında Charlie Lee, Binance ABD temsilcisi vb. Yoni Assia vardı. Binance CEO'su CZ, Justin Sun'ın davetini kibarca reddetti.

Bu toplantı sırasında Sun, Buffett'a dijital cüzdanında biraz BTC, TRX ve diğer kripto paralara sahip bir akıllı telefon sundu.

Buffett's Berkshire Hathaway, bir Bitcoin ETF şirketine yatırım yapıyor

Son zamanlarda, Buffett'in Berkshire Hathaway'inin Brezilya dijital bankası Nubank'a yarım milyar USD yatırım yaptığı belirtilmişti.

Nubank kısa süre önce Easynvest aracılık şirketini satın aldı ve birlikte müşterilerine Bitcoin ETF'yi sunmaya başlamayı planlıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ