Twitter, Dogecoin'i bir ödeme şekli olarak entegre ederse, 200 milyondan fazla kullanıcı potansiyel olarak dolaylı olarak DOGE müşterisi olabilir.

Elon Musk Tarihteki En Büyük Dogecoin Balinası Mı ve DOGE Twitter

Twitter, Dogecoin'i bir ödeme şekli olarak entegre ederse, 200 milyondan fazla kullanıcı potansiyel olarak dolaylı olarak DOGE müşterisi olabilir. Dogecoin, Musk'ın son tweet'leriyle beslenen yüzde 27'den fazla YTD kazandı.

Dogecoin (DOGE) piyasası, öncelikle teknoloji milyarderi Elon Musk'ın muazzam desteği nedeniyle küresel kripto para tüccarlarının dikkatini çekti. 2021'de Musk, uzay keşif şirketi SpaceX'in Doge-1 adlı bir uyduyu aya fırlatacağını ve ücretinin Dogecoin ile ödeneceğini duyurdu. Uzayda bir görevi olan ilk kripto para ve kripto para olarak Dogecoin pazarı yıllar içinde gelişmeye devam etti.

Aynı yılın ilerleyen saatlerinde Musk, oğlu X'e 'yürümeye başlayan çocuk sahibi' olmak için bir miktar Dogecoin aldığını tweetledi.

Onayın ardından, Dogecoin'in fiyatı geçmişte fırladı ve en çok işlem gören dijital varlıklar arasında kalmayı başardı. En son kripto piyasası verilerine göre, Dogecoin fiyatı Perşembe günü yaklaşık yüzde 27 artarak 0,089 dolar civarında işlem gördü. Kripto türevleri piyasasında, son 24 saat içinde Dogecoin ekosisteminden yaklaşık 8,6 milyon dolar tasfiye edildi.

Yaklaşık 1,6 milyar dolarlık işlem hacmiyle Dogecoin, Tokenview'in zincir içi verilerine göre toplamda 5,2 milyondan fazla sahibine sahip. İkinci en büyük çalışma kanıtı (PoW) güvenli blok zinciri olan Dogecoin, madenciler ve bekçiler olarak hareket eden önemli kurumsal yatırımcıları cezbetti.

Bugün itibariyle, Dogecoin ağı toplam 725,83 (TH/s) hashrate ve yaklaşık 10,33 milyon madencilik zorluğu bildirdi. Öte yandan, Bitcoin ağı, yaklaşık 399.00 Exahashes/s toplam hash oranı ve yaklaşık 46.843.400.286.277 madencilik zorluğu bildirdi.

Dogecoin ve Twitter'ın Benimsenmesi

Bu haftanın başlarında Musk, popüler Twitter kuş logosunu bir Doge avatarı olarak değiştirdi. Sonuç olarak, küresel Dogecoin topluluğu önemli ölçüde heyecanlandı ve bu nedenle son zamanlarda 0,1 dolara yükseldi. Ancak, Dogecoin fiyatı o zamandan beri son 24 saatte yaklaşık yüzde 9,4 düştü. Dogecoin avatarı zaten Twitter platformuna entegre edildiğinden topluluk, teknoloji milyarderinin meme parasını bir ödeme şekli olarak kullanmasının an meselesi olduğuna inanıyor.

Ayrıca Musk daha önce Twitter'ın satın alınmasının X.com adlı hepsi bir arada Web3'ü hızlandırmak için olduğunu belirtmişti. Geçen yılın ikinci çeyreği itibarıyla Twitter, para kazanılabilir günlük aktif kullanıcı (mDAU) sayısının yaklaşık 196,3 milyon olduğunu bildirdi.

Twitter, Dogecoin'i bir ödeme şekli olarak entegre ederse, 200 milyondan fazla kullanıcı potansiyel olarak dolaylı olarak DOGE müşterisi olabilir.

Yan Notlar
Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Dogecoin pompaları ile Musk için işler hiç de pembe değil. Mahkeme dosyalarına göre Musk ve avukatları, Manhattan'daki bir yargıçtan Dogecoin yatırımcılarının milyarderi kripto parayı yüzde 36.000'den fazla pompalamakla ve ardından çökmesine izin vermekle suçladığı 258 milyar dolarlık bir davayı düşürmesini istiyor.

Musk'ın avukatları, "Yaklaşık 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmaya devam eden meşru bir kripto para birimi hakkında tweet atma konusunda yasa dışı hiçbir şey yok" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ