Tesla, 19 Şubat 2022 Cumartesi sabahı Tesla CEO'su (CEO) Elon Musk tarafından tweetlenen, Santa Monica'daki süper şarj istasyonlarında bir ödeme şekli olarak kripto para birimi Dogecoin'i yakında kabul edecek.

Tesla, 19 Şubat 2022 Cumartesi sabahı Tesla CEO'su (CEO) Elon Musk tarafından tweetlenen, Santa Monica'daki süper şarj istasyonlarında bir ödeme şekli olarak kripto para birimi Dogecoin'i yakında kabul edecek. Bu duyurunun ardından Dogecoin fiyatları, yukarı doğru yükselmeye başladı.

 Elon Musk, McDonald's'a Reddedemeyecekleri Bir Teklif Yaptı. Dogecoin Pompaları

Tesla Console'un kurucusu Rayan Zohoury, tweet'te, Dogecoin'i kabul etme teklifinden kısa bir süre sonra, Santa Monica'da bulunan süper şarj istasyonlarının müşteriler tarafından tamamen işgal edildiğini doğruladı. Musk bu teklifi yanıtladı ve süper şarj istasyonlarında akşam yemeği açma veya tiyatroya araba sürme planları hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Müşteriler, her iki önceden planlanmış tesise karşı kesinlikle Dogecoin şeklinde ödeme yapabilirler.

DOGEUSD

DOGE bugün %2,7 yükseliş kaydetti  DOGE/USD Grafiği

Kripto para söz konusu olduğunda, birçok farklı türde madeni para ve token vardır. Bir örnek, 2013 yılında yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından erişilebilir madencilik kodu (yeni başlayanlar için) gibi özelliklerle Bitcoin'e daha hızlı ama “eğlenceli” bir alternatif olarak oluşturulan Dogecoin'dir. Bu kripto, lansmanından kısa bir süre sonra başladı; insanlar teknoloji hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadan dahil olabilmeyi sevdiler! Logo ayrıca “Shiba Inu meme” adı verilen çevrimiçi popüler bir şeye atıfta bulunuyor.

Elon Musk Sözlerini Yerine Getirdi

Son ilerleme, Musk'ın büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın Dogecoin'i şirketin mallarında bir ödeme şekli olarak test edeceğine dair Aralık ayı duyurusunun devam eden kısmıdır. Musk bir tweet'te "Tesla, Doge ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğini görecek" dedi - o zamandan beri iyi giden bir karar.

Şirket, t-shirtler veya şapkalar ile kemer tokaları dahil olmak üzere giyim eşyası satmaktadır; araçlarının mini modelleri (harika bir "Cyber Quad" bisiklet dahil); CyberQuad olarak adlandırılan dörtlüler, yalnızca elektrik gücü onları modası geçmiş hale getirmeden önce gerçek bisikletlerin nasıl olduğunu hatırlayamayacak kadar gençseniz ve son olarak sudu Startup'lar için uygundur.

Dogecoin Tesla Kabulünün Ardından %27 Artarak 0,20 Doları Kırdı

Tesla ve SpaceX CEO'su, yakında çıkacak bir Time Magazine ile yapılan son sorgulamalar sırasında, Bitcoin dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri yerine Dogecoin'i tercih etti.

Musk dedi ki;

Bitcoin'in işlem değeri düşüktür ve işlem başına maliyeti yüksektir. Bu nedenle, en azından uzay düzeyinde, bir değer deposu olarak uygundur. Ancak temelde Bitcoin, işlemsel para birimi için iyi bir alternatif değildir.

Diğer kriptolara kıyasla çok daha iyi işlemler gerçekleştirmesine rağmen Dogecoin geliştirmesinin aptalca bir şaka olayı olduğunu belirtmek yerinde olacaktır.

Yukarıdaki tüm haberler Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın Dogecoin'in özel bir sevgilisi olduğunu gösteriyor. Musk ve Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) arasındaki bir tweet sohbeti, kripto ile etkileşimlerinin güçlü bir kanıtı. Ancak son zamanlarda Dogecoin ve Binance Crypto borsası arasında bazı işlem sorunları yaşandı. Bu nedenle, SpaceX'in kurucusu ve bir milyarder yatırımcı, Dogecoin yatırımlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

                  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ