DOGE fiyatı, Tesla'nın gigafabrikasının açılışında "Siber Rodeo" olarak adlandırılan bir etkinlik sırasında bir drone ekranında yer alan Shiba Inu köpek maskotunun hemen ardından yüzde 5 yükseldi

DOGE fiyatı, Tesla'nın gigafabrikasının açılışında "Siber Rodeo" olarak adlandırılan bir etkinlik sırasında bir drone ekranında yer alan Shiba Inu köpek maskotunun hemen ardından yüzde 5 yükseldi.Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu arasındaki savaş patlak verdiğinden memecoin piyasası ısınıyor.

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, bugün erken saatlerde DOGE fiyatındaki kısa pompanın bir kez daha arkasında. Tesla'nın yeni giga fabrikasının açılışında bir köpek maskotunun sürpriz bir katılım göstermesinin ardından DOGE fiyatı yüzde 5 artarak 0.152 doları aştı.

Dogecoin'in Shiba Inu köpek maskotu, Tesla'nın giga fabrikasının açılışında "Siber Rodeo" olarak adlandırılan bir etkinlik sırasında bir drone ekranında yer aldı. Bu, DOGE'nin fiyatını kuzeye çekmeye yetti.

Tesla şefi Elon Musk daha önce lansman etkinliğinin “dünyadaki en büyük oyun” olabileceğini söylemişti. “Siber Rodeo” etkinliği sırasında, gökyüzünde bir ışık gösterisi yapan otonom dronlarla bir grup neon aydınlatmalı ekran aydınlatıldı.

Almanya, Berlin'de giga fabrikasını açtıktan sonra Tesla, iki haftadan kısa bir süre içinde, bu kez Teksas, ABD'de bir tane daha duyurdu. Elektrikli otomobil üreticisinin şu anda dünya genelinde toplam altı giga fabrikası var.

Ancak, kazanımlar uzun süre devam etmedi. Basın saatinden itibaren, DOGE bir kez daha düştü ve 0.14 $ fiyatla eksi yüzde 0.57'den işlem görüyor.

Elon Musk, Dogecoin'in (DOGE) en büyük savunucularından biridir ve aynı zamanda meme kripto para birimleri etrafında büyük bir çılgınlık kurmaktan kısmen sorumludur. Geçen yıl, DOGE ilk on kripto para biriminden biri olarak büyük bir yükseliş yaşadı.

Memecoin Savaşı

Kuşkusuz, Dogecoin (DOGE), en iyi performans gösteren memecoinlerden biri ve aynı zamanda piyasa değerine göre en büyüğü oldu. Ancak, geçen yıl rakibi Shiba Inu (SHIB) tarafından meydan okundu. SHIB memecoin, 2021'in ikinci yarısında yatırımcıların favorisi haline gelen güçlü bir ralli kaydetti.

Ayrıca DOGE'den birkaç ay uzakta ilgi odağı olmayı başardı. Şimdi, üstünlük kazanma savaşında Shiba Inu, Metaverse üzerine bahis oynuyor. Shiberse olarak adlandırılan Shiba Inu'nun Metaverse'i, bir arazi fiyatlandırma tokeni olarak Ether'e (ETH) sahip olacak 100K arazi arsalarına sahip olacak.

Shiba Inu, Metaverse'deki kullanıcıların nasıl arazi satın alabileceklerine dair ayrıntılı bir kılavuz yayınladı. Bununla birlikte, Dogecoin kurucusu Shiba Inu'ya Metaverse projesini yararsız para kazanmanın başka bir hilesi olarak nitelendirdi. Geçen ay bir tweet'te Dogecoin (DOGE) kurucusu Sibetoshi Nakamoto şunları söyledi:

Nasıl rastgele bir metaverse yapıyor ve Ethereum ile projelerine yardımcı program ekleyerek sahte arazi satıyor. Demek istediğim, insanlar geliştiricilere daha fazla para vermek istiyorsa devam et ama ben bir Shiba sahibi olsaydım rahatsız olurdum.

Diğer yandan Dogecoin kurucusu, Twitter'da bir DOGE bahşiş özelliğinin bulunmasıyla ilgilendi. Bu, Twitter'ın platformunda Ethereum devrilme özelliğini tanıtmasından sonra oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ