9 Mayıs Cumartesi günü, Tesla Kurucu Ortağı ve CEO'su Elon Musk, Tesla'nın şu anda Kaliforniya, Palo Alto'da bulunan Tesla'nın merkezini Teksas veya Nevada'ya "hemen" taşımayı planladığını söyledi.

Elon Musk, Tesla

9 Mayıs Cumartesi günü, Tesla Kurucu Ortağı ve CEO'su Elon Musk, Tesla'nın şu anda Kaliforniya, Palo Alto'da bulunan Tesla'nın merkezini Teksas veya Nevada'ya "hemen" taşımayı planladığını söyledi.

Tesla'nın iki ana fabrikası var: biri Fremont (Alameda County), Kaliforniya ve diğeri Şangay, Çin.

CNBC tarafından 8 Mayıs'ta yayınlanan bir rapora göre, "Tesla yerel makamlara Mart ayında Covid-19 kısıtlamalarını ilk uyguladıklarında direndi ve tartıştı" ve "24 Mart'ta minimum temel operasyonlara indirildi."

Tesla, işçileri 29 Nisan'da Fremont fabrikasındaki üretim hatlarına geri getirmeyi planladı, ancak Alameda İlçesi Halk Sağlığı departmanının COVID'nin yayılmasını azaltmak için "Yer Hizmetlerinde Barınma"yı genişletmeye karar vermesinden sonra bu planları iptal etmek zorunda kaldı 19." Bu emir 31 Mayıs'a kadar geçerlidir.

Geçen Cuma (29 Nisan), "asgari temel operasyonlar" haftalarından sonra, Musk bu tesisteki operasyonları yeniden başlatmak istedi; Bununla birlikte, yerel yetkililer bu gün Kaliforniya eyaletinin kilitleme önlemlerini gevşetmiş olsa da, daha katı yerel emirlerin geçerli olması gerektiğine karar verdiler.

Tesla'nın fabrikasıyla ilgili olarak, Alameda İlçesi Halk Sağlığı Bölümü geçici sağlık memuru Erica Pan şunları söyledi:

"Biz yeşil ışık vermedik. Bazı güvenlik planlarına bakarak onlarla çalışıyoruz. Ama hayır, ilerlemenin uygun olduğunu söylemedik."

CNBC, Alameda İlçesi Halk Sağlığı Departmanı için "bir kamu bilgilendirme görevlisi" nin bir açıklama yoluyla daha fazla ayrıntı sağladığını söyledi:

“Tesla'ya, ekonominin ve toplumun çeşitli sektörlerinin güvenli bir şekilde yeniden açılmasında aşamalı olarak var olması gereken tüm koşullar hakkında bilgi verdik.

"İlçedeki tüm işletmeler 4 Mayıs Sağlık Görevlisi Emri'ne uymak zorundadır ve bir işletme yeniden açılması için bu Düzende belirtilen sınırlı kriterleri karşılamıyorsa uyumsuzdur.

“Tesla, bu kriterleri karşılamadıkları ve yeniden açılmamaları gerektiği konusunda bilgilendirildi.

 "Tesla’nın yeniden açılma planı üzerinde proaktif çalışmasını memnuniyetle karşılıyoruz, böylece yeniden açılma kriterlerine uyduklarında bunu çalışanlarını ve toplumu genel anlamda koruyacak şekilde yapabilirler."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ