Elon, Twitter CEO'su olarak görevden ayrılması için oy kullanan kullanıcıların ardından istifa etmeye karar verdi.

Elon Musk, Twitter CEO

Elon, Twitter CEO'su olarak görevden ayrılması için oy kullanan kullanıcıların ardından istifa etmeye karar verdi. Hareketin Dogecoin (DOGE) fiyatı üzerinde bir etkisi olabilir.

Twitter'ın sahibi Elon Musk, sosyal medya şirketinin CEO'su olarak istifa etme kararı aldı. Hareketin Dogecoin (DOGE) fiyatı üzerinde belirgin bir etkisi olabilir.

Milyarder, attığı tweet ile görevinden ayrılacağını ve sadece platformun yazılım ve sunucu ekiplerini çalıştıracağını belirtti. Ancak, bu ancak CEO rolünü üstlenecek birini bulduktan sonra olacaktır.

Kararı, Twitter kullanıcılarının Twitter CEO'su olarak istifa etmesi için oy kullanmasının ardından geldi. Musk'ın karar vermesine yardımcı olmak için yaptığı bir ankette 17 milyondan fazla katılımcının tam olarak yüzde 57'si, Twitter CEO'luğu görevinden ayrılması için evet oyu verdi.
Dogecoin (DOGE) fiyatı, Musk'ın açıklamasına bir şekilde tepki gösterdi. Musk'ın eylemlerine çok duyarlı olan memecoin, son 24 saatte yüzde 1,58 düşerek, yazının yazıldığı sırada 0,073 dolardan el değiştirdi.

Şimdiye kadar DOGE topluluğu, kripto para birimi projesinin Twitter'ın yerel kriptosu olarak entegre edileceğine dair spekülasyonlarla doluydu. Musk'ın dümendeki etkisiyle topluluk, Twitter'ın ödemeleri operasyonlarının temel bir parçası haline getirme hamlesinin DOGE'u da içereceğini tahmin etti. DOGE destekçileri ayrıca Twitter'ın Twitter Blue abonelikleri için DOGE ödemelerini kabul etmesini bekliyordu.

Musk'ın son kararı bu umutları rafa kaldırabilir. Ancak Musk, yazılım ve sunucu ekiplerinin başı olarak Twitter'da hala önemli bir rol oynayacağından, tamamen ortadan kaldırılmış olmayabilirler.

Ayrıca Oku| Elon Musk, Bitcoin'de maaş alan Twitter CEO'su Edward Snowden ile değiştirilecek - Dogecoin düşecek mi?

Musk'ın Twitter'daki Saltanatı Tartışmalı Olmaya Devam Ediyor

Musk, Kasım ayında satın alma işlemini tamamladıktan sonra yaklaşık iki aydır Twitter'ın sahibi. Bu süre zarfında, platform üzerindeki etkisi çok büyük ve oldukça tartışmalı oldu.

Katı ültimatomlarını karşılayamayan binlerce Twitter çalışanını işten çıkararak yönetimine başladı. Musk ayrıca, platformdaki hem eleştirmenlerinin hem de destekçilerinin konuştuğu içerik moderasyonu ve kullanıcı doğrulaması çevresinde değişiklikler getirdi.

Musk, Twitter Blue abonelikleri için 8 ABD doları ödemeyi başlattı. Ancak, abonelere Mavi doğrulama onay işareti veren ürün, bazı durumlarda gerçek dünyada zararlara neden olan bir kimliğe bürünme çılgınlığını körükledikten sonra askıya alındı.

Daha fazlasını okuyun| IOTA, milyonlarca insan için Twitter'dan gelen mavi doğrulama rozeti sorununu çözmeye yardımcı olabilir

Hunter Biden "Twitter dosyaları" destanını yeniden ziyaret etmesi de benzer şekilde tartışmalı. Musk altında Twitter, 2020'de gizlenen davanın dosyalarını yayınlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ