Elon Musk'ın Twitter hesaplarından para kazanma planları Dogecoin veya Cardano tokenlerini olumlu yönde etkileyecek mi?

Elon Musk, Twitter Hesaplarından Para Kazanma Planlarını Doğruladı

Elon Musk'ın Twitter hesaplarından para kazanma planları Dogecoin veya Cardano tokenlerini olumlu yönde etkileyecek mi?
Bloomberg, Elon Musk'ın Twitter CEO'su olduktan sonra daha önce yasaklanan Twitter kullanıcılarının yasağını kaldıracağını bildirdi.
Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, sosyal medya platformunu devralmasının ardından Twitter için planlarını açıklamaya başladı. Devralma anlaşmasının tamamlanmasının ardından Musk, sosyal medya platformunun CEO'su olarak görevine devam ediyor.

İlk olarak Musk, Twitter reklamverenlerinin reklamlarıyla bilgilendirmelerini ve eğlendirmelerini istiyor. Şiddeti kışkırtacak reklamlar istemiyor. Musk şöyle yazdı: “Doğru reklamın bilgi verebileceğine, keyiflendirebileceğine ve eğlendirebileceğine inanıyorum. Size daha önce görmediğiniz veya bilmediğiniz ama size uyan bir tedaviyi, hizmeti veya ürünü gösterir.”

Popüler Twitter fenomeni Zuby Music, yeni Twitter CEO'sunun Twitter içerik oluşturucularına maddi tazminat teklif etmenin yollarını bulması gerektiğini tweetledi. Twitter fenomeni ayrıca diğer sosyal platformların da yaptığının bu olduğunu söyledi. Musk, Zuby Music'in talebine "kesinlikle" kelimesiyle yorum yaptı.


Twitter'dan Para Kazanma ve Dogecoin İçin Etkileri

Twitter içerik oluşturucularının içeriğinden para kazanmak, platformun içeriği aracılığıyla reklamı yapılan bir ürünü her sattığında bir miktar maddi tazminat kazandıkları anlamına gelir. Ancak platform, içerik oluşturuculara fiat ve desteklediği diğer para birimleriyle ödeme yapacak.

Bu nedenle platform, içerik oluşturuculara fiat veya desteklenen diğer herhangi bir ödeme yöntemiyle ödeme yapabilir. Twitter içerik oluşturucularını ödüllendirmeye başladığında, kriptolar muhtemelen desteklenen ödeme yöntemlerinden biri olacak.

Birçoğunun Twitter'ın içerik oluşturuculara ödeme yapmak için kullanacağını lanse ettiği bir kripto para birimi Dogecoin. Musk, Dogecoin'in önde gelen savunucularından biridir ve meme temalı madeni paranın daha fazla benimsenmesine önemli katkılarda bulunmuştur.

Dünyanın en zengin adamının etkisi, DOGE'nin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73$'a ulaşmasına katkıda bulundu. Yılın başlarında Musk, Twitter devralma teklifi başarısız olursa Dogecoin'i destekleyen yeni bir sosyal platform oluşturacağını söyledi.

İçerik oluşturucular için bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin'i eklemek, önde gelen memecoin'i önemli ölçüde artıracaktır. Twitter daha önce bir bitcoin ve Ethereum devrilme özelliği eklemişti.

Musk, Twitter devralma anlaşmasını tamamladıktan sonra, CEO Parag Agrawal da dahil olmak üzere platformun üç üst düzey yöneticisini derhal görevden aldı. Ancak, işten atılan bu yöneticiler kıdem tazminatı paketleri olarak büyük tazminatlar aldı.

Popüler medya kuruluşu Bloomberg, Musk'ın daha önce yasaklanmış olan Twitter kullanıcılarının, özellikle de eski ABD Başkanı Donald Trump'ın hesaplarını eski durumuna getireceğini belirtiyor. Musk, yaygın bir şekilde söylendiği gibi kendisini Twitter CEO'su yaparsa, DOGE'nin platformda bir ödeme yöntemi olma olasılığı artıyor.

En son verilere göre, DOGE yüzde 29,85 artarak 0,1058 dolardan işlem görürken, DOGE fiyatı üzerindeki Misk etkisi yeniden yaşanıyor. DOGE fiyat artışı, Musk'ın Cuma günü Twitter'ın San Francisco'daki ofisine girdiği (sosyal medyada dolaşan) bir videoya bir yanıt olabilir. Video, Musk'ın Twitter devralma anlaşmasının tamamlandığını doğruluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ