Elon Musk, Mart 2022'deki bir sohbete atıfta bulunarak Twitter logosunu bir Doge resmine dönüştürme sözünü yerine getirdiğini iddia ediyor.

Elon Musk, Twitter Logosu İçin Shiba Inu Doge

Elon Musk, Mart 2022'deki bir sohbete atıfta bulunarak Twitter logosunu bir Doge resmine dönüştürme sözünü yerine getirdiğini iddia ediyor. DOGE fiyatı, bir gün Twitter'ın para birimi olacağı umuduyla %30 arttı.

Twitter'ın yeni sahibi ve milyarderi Elon Musk, 3 Nisan Pazartesi günü Twitter'ın mavi kuş logosunu Shiba Inu "Doge" memesine çevirerek herkesi şaşırttı. Elon Musk, bu tek hareketle tüm Dogecoin topluluğunu kasıp kavurdu ve DOGE kripto para birimi için büyük bir fiyat rallisine yol açtı.

Böylece, daha önce mavi kuş logosu olan Twitter'ın ana sayfa düğmesi artık Shiba Inu "Doge" memesinin görüntüsünü barındırıyor. Doge resmi, yerel kripto para birimi DOGE ile birlikte 2013 yılında başlatılan Dogecoin blok zincirinin iyi bilinen logosudur.

Bunun yanı sıra Twitter CEO'su Elon Musk, Başkan lakaplı isimsiz bir kullanıcıyla 26 Mart 2022'ye kadar uzanan sohbetinin ekran görüntüsünü de paylaştı. Görüşmede, kullanıcı Elon Musk'a Twitter'ı satın almasını ve kuş logosunu Doge memesine değiştirmesini önerdi. O zamanlar Musk, "Haha bu hasta olurdu" diye yanıt verdi. Pekala, sözünü yerine getiren Musk, Pazartesi günü de aynısını yaptı.
İlginç bir şekilde Musk, Doge meme'in ehliyetini kontrol ediyor gibi görünen bir trafik polisi memuruna kimlik kanıtını gösterdiği ve fotoğrafının değiştirildiğini eklediği komik bir tweet paylaştı.

pic.twitter.com/wmN5WxUhfQ

— Elon Musk (@elonmusk) 3 Nisan 2023

Twitter logosundaki değişiklik, Twitter'ın doğrulama sistemini değiştirmeye başladığı bir zamanda geldi. Sözde eski doğrulamaya sahip hesaplar ve The New York Times gibi Twitter abonelik hizmetleri için ödeme yapmayan hesapların onay işaretleri kaldırıldı.

Elon Musk ve Dogecoin Aşkı

Bildiğimiz gibi, dünyanın en zengin ikinci adamı Elon Musk, Dogecoin'in uzun süredir savunucusudur. Aslında Musk, Dogecoin'i kendisine ne zaman uygunsa tanıtma şansını asla kaçırmadı. 2021'de Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın ticari satışlara karşı DOGE ödemelerini kabul edeceğini de duyurdu.

Zaman zaman Musk, Dogecoin ekosistemini daha iyi hale getirme konusundaki katkılarını da paylaştı. Milyarder bir noktada, günlük kripto ödemeleri için Bitcoin blok zinciri yerine Dogecoin blok zincirini tercih edeceğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk, Ekim 2022'de Twitter'ı satın aldığından beri Dogecoin topluluğu, DOGE ödemelerini Twitter'a entegre edeceğinden umutlu. Birçoğu ayrıca Dogecoin'in gelecekte Twitter'ın para birimi olabileceğine inanıyor. Musk bunun ne zaman olacağını söylemese de inkar da etmedi.

Ancak Musk'ın Dogecoin'e verdiği destek de başını belaya soktu. Geçen hafta 31 Mart'ta Reuters, Musk'ın ABD'li yargıçtan kendisini Dogecoin'i desteklemek için bir saadet zinciri yürütmekle suçlayan 258 milyar dolarlık şantaj davasından vazgeçmesini istediğini bildirdi.

Dogecoin Fiyatı %30 Arttı

Elon Musk, Twitter mavi logosunu Doge resmiyle değiştirdikten kısa bir süre sonra, Dogecoin (DOGE) fiyatı %30 gibi büyük bir artışla 0,10 dolara yükseldi. Bununla DOGE, 2023 kazanımlarını %80'in üzerine çıkardı.

Dogecoin ile birlikte ikinci en büyük memecoin Shiba Inu da son 24 saatte %5'ten fazla kazanç kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ