Bitcoin ve çoğu altcoin günlük ölçekte nispeten sakin olsa da, Dogecoin, Elon Musk'ın Twitter'da bir hisse satın aldığı haberini takiben %5 arttı.

Bitcoin ve çoğu altcoin günlük ölçekte nispeten sakin olsa da, Dogecoin, Elon Musk'ın Twitter'da bir hisse satın aldığı haberini takiben %5 arttı. 47.000 doları ele geçiremedikten sonra, Bitcoin birkaç bin dolar düşüşle yaklaşık 45.000 dolara düştü. Çoğu altcoin bugün oldukça sakin durumda ve Dogecoin en etkileyici kazanan. %5'lik bir artış, DOGE'yi 0.15 doların üzerine çıkardı.

DOGE, Musk-Twitter Haberlerinin Ardından %5 Arttı

Alternatif kripto paraların çoğu, geçen hafta yaşanan artan oynaklığın ardından son birkaç gün içinde sakinleşti. Örneğin Ethereum, boğalar oyuna geri dönmeden önce bir noktada 3.300 dolara düştü ve onu 3.500 doların üzerine üç ayın en yüksek seviyesine itti. O zamandan beri, ETH bu seviyenin etrafında kaldı ve küçük bir günlük artışın ardından şimdi bu seviyenin üzerinde bulunuyor.

Binance Coin aylardır ilk kez 450 doların üzerinde işlem görüyor ve BNB dünden bu yana %2 değer kazandı. Terra, Polkadot ve Shiba Inu da biraz yeşil renkte. Buna karşılık Solana, Ripple, Cardano ve Avalanche küçük günlük düşüşler kaydetti.

Dogecoin, %5'lik bir artışla daha büyük sermayeli alt'lardan en önemli kazançtır. Bu, Elon Musk'ın Twitter'da %9,2'lik bir pasif hisse satın aldığı ve bu da biraz şaşırtıcı bir şekilde DOGE'nin fiyatını dün daha da yükselttiği haberinin ardından geldi.

Bitcoin 45 Bin Dolara Düştü

1 Nisan'da, birincil kripto para birimi, 47.000 ila 48.000 dolar arasında birkaç günlük konsolidasyondan sonra 44.000 doların biraz üzerine düştü. Bununla birlikte, kripto para piyasasında son birkaç haftadaki son yükseliş hissi, daha fazla düşüşe izin vermedi.

Tam tersine, BTC neredeyse tüm kayıpları oldukça hızlı bir şekilde geri aldı ve 47.000 doların üzerine çıktı. Dün bildirildiği gibi, varlık tekrar o seviyenin kuzeyine sıçradı ancak orada kalmayı başaramadı.

Bu nedenle, ayılar onu güneye itti ve Bitcoin ayın başından bu yana ikinci kez kendisini 45.000 dolara daldırdı.

Şu an itibariyle BTC sıçradı ve 46.500 doların üzerinde oturuyor. Bununla birlikte, piyasa değeri hala gıpta edilen 900 milyar dolarlık sınırın altında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ