Elon Musk, Twitter'da McDonald's ile Tesla'nın GrimaceCoin'i kabul etmesiyle ilgili espriler yaptı.

Elon Musk, Twitter'da McDonald's ile Tesla'nın GrimaceCoin'i kabul etmesiyle ilgili espriler yaptı. Ardından bu isimle bir proje başlatıldı ve yüzde 285.000 arttı. Söylemeye gerek yok, GrimaceCoin'e yatırım yapmak, projenin büyük kırmızı bayraklar göstermesiyle neredeyse kesinlikle para kaybına yol açacaktır.

Kripto para birimleri dünyasında her şey size para kazandırabilir ya da öyle görünüyor. En son "garip" proje GrimaceCoin olarak biliniyor ve saatler içinde yüzde 285.000'in üzerinde kazanç elde etti. En merak edilen şey, dün piyasaya sürülmesi ve fast food zinciri McDonald's ile dünyanın en zengin adamı Elon Musk arasındaki bir Twitter alışverişine dayanıyor olması.

McDonald's, çoğu piyasanın düştüğü son birkaç hafta içinde kripto topluluğu tarafından memlerin ve şakaların merkezinde yer aldı. Hodlers, yatırımları silindikten sonra McDonald's'a nasıl iş başvurusu yapacaklarıyla dalga geçti. Buna El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele de dahildi.

McDonald's'ın devreye girmesi ve kripto para avcılarıyla dalga geçmesi uzun sürmedi.TRON'dan Justin Wu, Binance, Microstrategy'den Michael Saylor, Charles Hoskinson, Huobi ve daha fazlası fast food zincirine yanıt verdi.

Bununla birlikte, yeni bir kripto projesinde sona eren ve onu grafiklerde parçalayan bir olaylar zincirine yol açan Tesla CEO'su Elon Musk'ın bir yanıtıydı. Musk, McDonald's Dogecoin'i kabul ederse televizyonda mutlu bir yemek yiyeceğini söyledi.

Ve elbette, McDonald's bunu yapacağını söyleyerek yanıtladı, ancak Musk'ın elektrikli araç devi Tesla GrimaceCoin'i kabul ederse. Grimace, fast food zincirinin bazı reklam kampanyalarında öne çıkardığı yuvarlak mor bir karakterdir.

Bunun açıkça bir şaka olması gerekiyordu, ancak bazı geliştiriciler bu fikirle çalışıyor. Saatler içinde Binance Smart Chain'de başlığında GrimaceCoin bulunan 10'dan fazla proje başlatıldı.

Böyle bir token 0,0007 dolardan piyasaya sürüldü, ancak sadece birkaç saat içinde yüzde 285.614 artışla 2 dolara yükseldi. O zamandan beri yutturmaca öldü gibi yuvarlandı.

Başka bir GrimaceCoin de benzer bir yörünge kaydetti ve düşüşten saatler önce parabolik olarak yükseldi. 

Projelerden birinin daha dün kayıt olmasına rağmen 8200'ü aşan bir Twitter takipçisi var. Takipçilerin kaçının gerçek, kaçının bot olduğu belli değil.

Ve bu tür projelerin ortaya çıktığı yer sadece BSC'de değil. Ethereum'daki bir GrimaceCoin, piyasaya sunulduğundan bu yana yüzde 56.000 arttığını iddia etti.

McDonald's henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, projelerin hiçbir şekilde şirketle bağlantısı yok. Bu tür projelerdeki yatırımcılar, tıpkı Squid Game tokenine yatırım yapanların yaptığı gibi, tüm yatırımlarını kaybetme riskiyle karşı karşıyadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ