Elon Musk, platformun tamamen devralınması için Twitter hissedarlarından güçlü destek alıyor.

Elon Musk ve Twitter Yeniden Müzakere Masasına Döndü, Bu DOGE Sahipleri İçin Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk, platformun tamamen devralınması için Twitter hissedarlarından güçlü destek alıyor. Olumlu haberlere rağmen, Dogecoin (DOGE) fiyatı, Musk'ın daha önce Twitter Blue aboneliği için DOGE ödemeleri önermesiyle düzeldi.

Biraz ileri geri gittikten sonra Twitter Inc., milyarder Elon Musk ile sosyal medya şirketini tamamen devralmak üzere yeniden müzakere masasına döndü. Kaynaklara göre Twitter, 24 Nisan Pazar günü Elon Musk ile yeni bir görüşme turu gerçekleştirdi.

Bu, Elon Musk'ın geçen hafta Twitter hissedarlarını ikna etmeyi başardığı bildirildi. Geçen Perşembe Musk, Twitter'ı 43 milyar dolarlık bir anlaşmayla devralmak için ayrıntılı finansman planını sundu. Bildirildiğine göre Musk, TWTR hissesi başına 54.20 dolarlık bir teklif teklifinde bulundu.

Ancak Twitter daha sonra Musk'ın şirkette yüzde 15'ten fazla hisse almasını engelleyen bir "zehir hapı" benimsemeye karar verdi. Ancak Twitter hissedarlarının Musk'ı desteklemesiyle şirket yeniden müzakere masasına döndü. Musk, geçen hafta bir dizi video görüşmesi yoluyla bazı seçkin hissedarlara ulaştı. Wall Street Journal, konuyla aşina olan kaynaklara atıfta bulunarak şunları bildirdi:

Bay Musk, Cuma günü, yönetim kurulunun bir "evet veya hayır" kararı verdiğini tekrarlarken, önerisinin erdemlerini övmek için şirketin birkaç hissedarı ile özel olarak bir araya geldi. Teklifi başarılı olsun ya da olmasın, platformu ve ülkeyi daha geniş anlamda rahatsız ettiğini düşündüğü serbest konuşma sorunlarını çözme sözü verdi.

Ancak Musk için ileride kolay bir yürüyüş olmayacak. Bazı hissedarlar Musk'ın teklif ettiği teklifin gerçek değerinin altında olduğuna inanıyor. Twitter'a yatırım yapan fon yöneticilerinden biri, "Gelecek hafta uyandığımda Musk'ın en iyi ve son teklifini muhtemelen hisse başına 64.20 dolara çıkardığını görmek beni şaşırtmaz" dedi.

Dogecoin Sahipleri İçin Ne Anlama Geliyor?

Bu ayın başlarında Musk, Twitter'da yüzde 9,2 hisse aldığını duyurdu. Kısa bir süre sonra Musk, Twitter'da dolandırıcılarla ve bot ordusuyla savaşmak için bazı değişiklikler önerdi. Gerçek hesapları yetkilendirmek ve meşrulaştırmak için Twitter Blue'ya ücretli bir abonelik modeli almayı önerdi.

Hiç şüphesiz Musk, Twitter'ın abonelik hizmetleri için Dogecoin (DOGE) ödemelerini kabul etmeyi düşünebileceğini de önerdi. Ancak bugün olumlu haberlere rağmen Dogecoin (DOGE) fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu.

Bunun yerine, DOGE fiyatı, daha geniş piyasa düzeltmesinin ortasında son 24 saatte yüzde 7,8 düştü. Basın zamanı itibariyle Dogecoin (DOGE), 16.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.12 dolardan işlem görüyor. DOGE fiyatı, yıldan bu yana yüzde 40 düzeltme ile ciddi bir düzeltme ticareti altında.

Dogecoin (DOGE), milyarder Elon Musk'ın favori kripto para birimleri arasında yer aldı. Aslında Musk, Dogecoin'in ödeme yapmak için Bitcoin'den daha uygun bir kripto para birimi olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Twitter ve Dogecoin hakkında doğrulanmış haberler olmadıkça, DOGE fiyatının yakın zamanda yükselmesini bekleyemeyiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ