Bitcoin ve kripto para birimleri fiyatları, Haziran ayı sonlarında yeniden canlanmanın sona ermesinden sonra bu hafta durdu.

Elon Musk Yine Sahnede – Dogecoin Fırladı

Bitcoin ve kripto para birimleri fiyatları, Haziran ayı sonlarında yeniden canlanmanın sona ermesinden sonra bu hafta durdu.

Bununla birlikte, Tesla milyarderi Elon Musk'un favorisi olan meme tabanlı kripto para birimi olan dogecoin, Musk'ın bir kez daha doge'u desteklemek için tweet atmasından sonra aniden yükseldi.


Musk, Twitter'da Marlon Brando'yu The Godfather olarak tasvir eden bir meme ile birlikte "Doge'u serbest bırakın" dedi. Postun ardından dogecoin fiyatı %4 arttı. Musk daha önce, dogecoin topluluğu tarafından kendisine bahşedilen The Dogefather unvanını benimsemişti.

2019 Twitter anketinde dogecoin CEO'su seçilen Musk, bu yıl dogecoin'e yardımcı oldu ve 30 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile dogecoin'i değer bazında ilk 10'a soktu.

Bu haftanın başlarında Musk, dogecoin işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltmak için bir dogecoin yükseltme teklifini "desteklemenin" önemli olduğunu söylediğinde dogecoin fiyatını artırdı.

Bununla birlikte, dogecoin fiyatı, Musk'ın komedi skeç şovu Saturday Night Live'daki çok heyecanlı görüntüsünün hemen öncesinde belirlenen Mayıs ayı başlarındaki zirvesinden bu yana %50'den fazla düştü.

Bitcoin, ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri de 2021 başlarındaki kripto para piyasası balonunun sönmeye başlamasıyla son haftalarda keskin bir düşüş yaşadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ