Musk daha önce Twitter'ın satın alınmasının X-App adlı hepsi bir arada uygulamasını hızlandırmaya yardımcı olacağını açıklamıştı.

Elon Musk

Musk daha önce Twitter'ın satın alınmasının X-App adlı hepsi bir arada uygulamasını hızlandırmaya yardımcı olacağını açıklamıştı.
Milyarder, Twitter'ın zaten gizli bir kripto cüzdan üzerinde çalıştığı bildirildiğine göre, Web3 endüstrisindeki daha önce Facebook olan Meta'nın beğenileriyle rekabet edecek.
Tesla Inc.'in CEO'su ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, görünüşe göre para yatırma ve çekme dahil olmak üzere kripto cüzdan özelliklerine sahip bir sosyal medya platformu üzerinde çalışıyor.

Bu ifşaatlar ünlü teknoloji blogcusu Jane Manchun Wong tarafından kamuoyuna açıklandı. Ancak konuyla ilgili bilgilerin yetersiz olduğunu kaydetti.

Musk daha önce Twitter'ın satın alınmasının X-App adlı hepsi bir arada uygulamasını hızlandırmaya yardımcı olacağını açıklamıştı. Musk, "Twitter satın almak, her şey uygulaması olan X'i oluşturmanın hızlandırıcısıdır" dedi.

Elbette Musk'ın her uygulaması, Bitcoin, Ripple ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere en iyi dijital varlıkları destekleyecektir. Bununla birlikte Musk, X uygulaması için yeni bir yardımcı program tokeni geliştirebilir.

Teknoloji milyarderi, WeChat dahil olmak üzere Asya'da popüler olanlar gibi hepsi bir arada bir platform oluşturmak istiyor. Bu nedenle, milyarder, popüler görüşleri aracılığıyla batı pazarını açmayı bekliyor.

Musk daha önce “Çin dışında WeChat hareketi yok” dedi. "Ve bence bunu yaratmak için gerçek bir fırsat var. Temelde Çin'de WeChat'te yaşıyorsunuz çünkü günlük hayatınız için çok faydalı ve çok yardımcı oluyor. Ve bence bunu başarabilirsek, hatta Twitter ile buna yaklaşabilirsek, bu çok büyük bir başarı olur” diye ekledi Musk.

Musk, Kripto Pazarının X.App Oluşturma Becerisinden Yararlanıyor

Musk, yıllardır küresel pazarlara açılmak için sağlam paranın büyük bir savunucusu oldu. Ayrıca, en iyi milyarder, artık Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli dijital varlıkları destekleyen küresel bir ödeme platformu olan PayPal'ı satarak servetini kazandı. Musk, küresel meme coin yatırımcılarının dikkatini çeken Dogecoin'i savunduğu için doğrudan alıntılandı.

Özellikle Musk, Web3 endüstrisinde eskiden Facebook olan Meta'nın beğenileriyle rekabet edecek. Web3 endüstrisinin küresel GSYİH'yi önemli ölçüde artırması bekleniyor, çünkü daha fazla insan gerçek dünya ticaretini yapmak için izinsiz protokoller kullanıyor.

Milyarderin Cuma günü saat 17.00'ye kadar süresi var. ET, Twitter'ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını kapatacak veya daha önce teknik nedenlerle ertelenen yasal yargılanma ile karşı karşıya kalacak. Özellikle, Musk, istenmeyen botların yüksek raporları nedeniyle geçmişte Twitter satın alımından uzak durdu.

Gerçekleşmesi beklenen anlaşma ile Twitter hissedarları büyük fayda sağlayacak. Ayrıca, TWTR hisseleri yaklaşık 52$'dan işlem görüyor.

MarketWatch tarafından sağlanan verilere göre, Twitter'ın 765,25 milyon hissesi ile yaklaşık 38,18 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. 44 milyar dolarlık bir satın alma, mücadele eden sosyal medya devi için 6 milyar doların üzerinde bir kâr anlamına gelecek. TWTR hisselerinin satın alma duygularının ardından son üç ayda yaklaşık yüzde 30 arttığını belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ