Elon Musk, Dogecoin söylemine devam etti. Tesla CEO'su Elon Musk, bu hafta sonu Dogecoin adlı şaka varlığı hakkında tweet'lerle kripto para birimi dünyasını telaşa düşürdü.

Elon Musk

Elon Musk, Dogecoin söylemine devam etti. Tesla CEO'su Elon Musk, bu hafta sonu Dogecoin adlı şaka varlığı hakkında tweet'lerle kripto para birimi dünyasını telaşa düşürdü.

Ne yazık ki, tweetleri şimdi başka bir meme coin olan Shiba Inu'nun fiyatını artırdı.

1 Temmuz'da Dogecoin fiyatını yaklaşık yüzde 10 artıran son bölümü, Perşembe günü öğlen Musk'ın "Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo" adlı bir şarkı sözü tweetlemesi ile başladı.


Bir diğeri, Perşembe sabahı Musk'ın The Godfather'dan bir görüntüyü tweetledikten sonra tweet'i takip etti: "Doge'u Serbest Bırakın!"

Sonuç olarak, Dogecoin'in fiyatı, Elon Musk'ın yakın tarihli bir dizi retoriğinin ardından bir kez daha yükseldi.

Elon Musk'ın Son Tweetleri Daha Az Etkileyici

Bununla birlikte, Milyarder'in daha az bilinen meme coin ile ilgili son tweet'lerinin etkisi önceki zamana göre daha az.

Dogecoin için piyasa tepkisi, Musk'ın Twitter'da memeden ilham alan kripto para biriminden bahsettiği son zamanın altında sadece %10'luk pozitif bir artış oldu.

SpaceX ve Tesla CEO'sunun Nisan ayında yaptığı bir dizi Twitter gönderisi, Dogecoin'in fiyatını sadece 24 saat içinde dört katına çıkararak 0,40 doların üzerinde yeni rekor seviyelere itti.

Dogecoin, 8 Mayıs'ta, Musk'ın Saturday Night Live'ın ev sahibi olarak görünmesi sırasında birkaç kez referans gösterdiğinde, sonunda 0,70 doların üzerine çıktı.

Geçen ayın Haziran ayının ilk haftasında, Dogecoin'in değeri, iki hafta önce çöktükten ve durgun kaldıktan sonra 24 saat içinde yüzde 15 arttı.

Bu her zaman böyle olmuştur; sosyal medya gönderileri, ister Bitcoin ister doge olarak daha az bilinenler olsun, genellikle tokenin fiyatında ani artışlara yol açar. Bu nedenle, Perşembe gününden bu yana piyasanın tepkisi de sürpriz değil.

Dogecoin kırmızıda işlem görüyordu, ancak CoinMarketCap verilerine göre Musk'ın tweet etkisinin ardından %7-10'a kadar – 0.24 $'ın altından 0.2573 $'a – tekrar hızlı bir şekilde yeşile yükseldi.

Elon Musk'ın Kripto Para Sektöründe Roller Coaster Yolculuğu

Musk, şüphesiz 2021'de kripto para piyasalarının en büyük itici güçlerinden biri haline geldi. Son zamanlarda Bitcoin'in değerindeki keskin düşüşü etkilediğinde görüldüğü gibi Bitcoin fiyatını istediği zaman yükseltiyor ve düşürüyor.

Bu, birkaç ay önce, tokendeki Tesla elektrikli arabalarının ödemelerini durdurduğunda ve enerji kullanımına saldırdığında oldu.

Diğer taraftan, teknoloji gurusu uzun zamandır Dogecoin'in destekçisi olmuştur. 2013'te bir şaka koini olarak  başladı. Son zamanlarda, e'sini geliştirmeye çalışmak için geliştiricilerle yaptığı çalışmaları tanıtıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ