Elon Musk, tünel taşımacılığı şirketi The Boring Company olarak Dogecoin'e bir kez daha destek verdi, DOGE kabulüne başladı.

Elon Musk

Elon Musk, tünel taşımacılığı şirketi The Boring Company olarak Dogecoin'e bir kez daha destek verdi, DOGE kabulüne başladı.

Şu anda ücretsiz olan The Loop rides, hizmeti için ödeme almaya başladığında tek seferlik 1,50$ ücret alacaktır.

Elon Musk'ın altyapı ve tünel inşaat hizmetleri şirketi The Boring Company, müşterilerin Dogecoin ile Loop gezintileri için ödeme yapmaları için bir araç sağladı. Şirketin Las Vegas toplu taşıma sistemi olan Loop, bir yeraltı toplu taşıma sistemidir. Taşıma sistemi tamamen elektriklidir ve yolcuları ara duraklar olmadan bir yerden diğerine aktarır. Boring Company, operasyonları için Tesla araçlarını kullanıyor, ancak arabaları insanlar kullanıyor. Bununla birlikte, tünel ulaşım hizmetleri sağlayıcısı, gelecekte sürüşü otomatikleştireceğini ve seyahat hızlarını artıracağını söyledi. Şimdilik, Döngü yaklaşık 35 mil hızla hareket ediyor.

Boring Company, Dogecoin Ödemesini Açıkladı

Boring Company, Las Vegas Kongre Merkezi dışında ilk döngü istasyonunu açtığı için yeni ödeme yöntemi olarak Dogecoin'i duyurdu. Daha da genişleyen şirket, Vegas Strip'teki 50'den fazla istasyona yayılmayı umuyor. Boring Company, tatil köylerine, Kumarhanelere ve Allegiant Stadyumu'na genişlemeyi hedefliyor.

Şimdilik, The Boring Company Loop'ta yapılan yolculuklar için ücret almıyor. Ancak şirket, ücretsiz yolculukları iptal etmeyi ve yakında ücretlendirmeye başlamayı planlıyor. Şirket, Loop sürüşleri için ödeme almaya başladığında, tek seferler 1,50 dolara, günlük geçişler ise 2.590 dolara mal olacak. Boring Company, Dogecoin ile ödeme yapmayı tercih etmeyen binicilerin geleneksel kredi kartları ve USD kullanarak ödeme yapabileceklerini söyledi.

Yeni Resorts World Loop istasyonu, Kongre Merkezi'ndeki mevcut duraklarla yeraltı seviyesinde bağlanmayacak. Bunun yerine, gelecekte şirket Vegas'ta genişledikçe Resorts World gibi diğer Loop duraklarıyla bağlantı kuracak. Resorts World'ün konukları, Kongre Merkezi'nden Riviera'ya seyahat edebilir. Yeraltı ulaşım sistemi bir saat içinde yaklaşık 400 yolcuyu Resorts World'den taşımayı planlıyor.

Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Kurumu sözcüsü Lori Nelson-Kraft şunları söyledi:

Hala çok hızlı bir yolculuk, ama olacak, hey bu beş araba bu yönden geçiyor, Yolcu istasyonunda güvenli bir şekilde olduklarında, yön değiştirecek.

Şu anda sadece bir tünel Resorts World'ü Kongre Merkezi kampüsüne bağlamaktadır. Bu nedenle, trafik her seferinde bir yönde akacaktır.

Elon Musk, DOGE'ye Devam Eden Desteğini Gösterdi

The Boring Company'nin diğer kripto para birimleri arasında Dogecoin'i seçmesi şaşırtıcı değil. Şirketin kurucusu Elon Musk, devasa bir DOGE destekçisi ve her zaman kripto varlığını destekliyor. Dogecoin 2013 yılında bir şaka olarak başladı ancak son yıllarda Musk'ın etkisiyle hızla yükseldi. Kripto varlıkları 202'de yaklaşık %4,000 büyüdü.

Daha yakın zamanlarda, yeni bir rapor, Dogecoin'in insan kaçakçılığı ve çocuk cinsel istismarı gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığını belirtiyor. Bir kripto risk yöneticisi olan Elliptic, Dogecoin ile yasa dışı faaliyetler arasındaki bağlantıları açıklıyor. Ayrıca, rapor 40.000 doların üzerinde alan farklı Dogecoin adreslerini de tanımlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ