Elon Musk'ın Boring Şirketi, Las Vegas transit sistemi Loop'ta yapılan yolculuklar için ödeme olarak mem kripto para dogecoini kabul edecek.

Elon Musk'ın Boring Şirketi Dogecoin Ödemelerini Kabul Edecek

CNN'nin Çarşamba günü bildirdiğine göre, Tesla CEO'su Elon Musk tarafından kurulan Boring Company, Las Vegas transit sistemi olan Loop'ta gezintiler için mem kripto para dogecoini kabul edecek.

Musk daha önce The Boring Company'nin amacının "Dünyadaki her büyük şehri rahatsız eden trafiği çözmek" olduğunu söylemişti. Şirketin projelerinden biri de “Tünellerde Tesla” olarak da bilinen Loop. Loop, "metro sisteminden çok yer altı otoyolunu andıran bir ekspres toplu taşıma sistemi" olduğunu web sitesinde detaylandırarak, sistemin tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Tesla CEO'su, The Boring Company'nin Vegas Loop'unda gezintiler için dogecoin ödemelerini kabul etme planının doğru olduğunu, bununla ilgili bir gönderiye yanıt olarak "Mümkün olduğunda Doge'u Destekliyoruz" tweetiyle doğruladığını belirtti 

Boring Company, Las Vegas Strip için planlanan 55'ten fazla duraktan ilki olan Resorts World Las Vegas yolcu istasyonunu 30 Haziran'da açtı. Nevada, Clarke County, şirketin genişleme planını geçen yıl onayladı. Resorts World Las Vegas durağı, halihazırda üç durağı olan Las Vegas Kongre Merkezi'nin (LVCC) dışındaki ilk Loop istasyonudur.

Sürüşler şu anda Loop'ta ücretsiz, ancak şirket CNN'ye göre gelecekte bir ücret talep etmeyi planlıyor. Boring Company'nin Las Vegas Loop bilet sayfası, biletlerin geleneksel ödeme seçeneklerinin yanı sıra dogecoin ile satın alınabileceğini ve tek bir yolculuğun 1,50 $ günlük geçişin ise 2,50 $ olacağını gösteriyor. Ancak şirket, ücretlerin ne zaman tahsil edileceğini açıklamadı ve nihai maliyetler farklı olabilir.

Las Vegas Döngüsü Kaynak: The Boring Company, the Resorts World Las Vegas.

Musk, uzun zamandır dogecoin'in bir savunucusuydu ve meme kriptosunun bir para birimi olarak potansiyeline sahip olduğuna inanıyordu. Buna karşılık, bitcoin'in daha çok bir değer deposu olduğunu söyledi. Tesla patronu ayrıca daha önce kişisel olarak dogecoin sahibi olduğunu açıklamıştı.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, şimdiden bazı ürünler için DOGE'yi kabul ediyor. Ayrıca Musk, Mayıs ayında Spacex'in davayı takip edeceğini ve Starlink aboneliklerinin gelecekte meme parasını kabul edebileceğini duyurdu. Ayrıca , sosyal medya platformu için devralma teklifi başarılı olursa Twitter'ın kripto ödemelerini entegre edeceğini ima etti.

Haziran ayında Musk, Tesla ve Spacex aleyhine “dogecoin kripto para birimi yoluyla bir kripto piramit şeması (aka Ponzi şeması) ile meşgul oldukları” iddiasıyla 258 milyar dolarlık bir dava açıldı. Bununla birlikte, Tesla CEO'su DOGE'yi satın almaya ve desteklemeye devam etme niyetini yineledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ