Tesla CEO'su Elon Musk'ın tweet'inden ilham alan bir meme tokeni şu anda yatırımcıları için rug pull işlemi yapan en son proje oldu ve kasasından 749.000 dolarlık Ethereum çekildi.

Elon Musk

Tesla CEO'su Elon Musk'ın tweet'inden ilham alan bir meme tokeni şu anda yatırımcıları için rug pull işlemi yapan en son proje oldu ve kasasından 749.000 dolarlık Ethereum çekildi.

Floki Inu, yatırımcılar sözleşmeyle ilgili sorunlar olduğunu fark edince sorunlarla karşılaştı

Floki Inu coin iki haftadan kısa bir süre önce Floki Shiba, Baby Floki Inu ve FlokiEverToken ile birlikte piyasaya sürüldü ve milyarder tweet attıktan sonra Shiba Inu köpeğine Floki adını verdi. Tarihsel olarak, Elon Musk'ın tweet'leri piyasayı büyük ölçüde etkileyerek fiyatı hype tarafından körüklenen bir trilyon Floki Inu'nun piyasaya sürülmesine yol açtı. Musk'ın gerçekten bir köpeği olup olmadığı tam olarak belli değil, ancak Ethereum tabanlı tokenin değeri hızla fırladı.


Ancak kısa süre sonra Floki, sahipleri sözleşmeyle ilgili bir sorun olduğunu anladıklarında sorunlarla karşılaştı. Sonunda, Uniswap'ta satın alınan meme jetonunu geri çektikten veya sattıktan sonra hata mesajları alan kullanıcılar nedeniyle kırmızı bayraklar yükseltiyorlar.

Fonlar boşaltıldı

Ekip, yeni bir Ethereum sözleşmesi - Floki Inu v2 - oluşturdu ve dün felaket yaşandığında hodlerlar tokenlerini taşıyordu. Ardından, içeriden biri projenin likidite havuzunu boşaltırken, ikinci dolandırıcılık klasik bir rug pull tarzında ortaya çıktı. İçeriden biri, projenin likiditesini neredeyse boşalttı, 236 Ethereum'u aldı ve sadece 0.25 ETH bıraktı.

Fonlar, kullanıcıların sonraki transferler tarafından takip edilemez şekilde gizliliklerini korumalarına izin veren bir Ethereum “tumbling” hizmeti olan Tornado Cash'e aktarıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ