Musk, "Dogecoin'i desteklemeye devam edeceğim" tweeti ile Dogecoin ekosistemine olan sevgisini ikiye katlarken, iddia hakkında sarsılmamış görünüyordu.

Elon Musk

Musk, "Dogecoin'i desteklemeye devam edeceğim" tweeti ile Dogecoin ekosistemine olan sevgisini ikiye katlarken, iddia hakkında sarsılmamış görünüyordu.

Bir kripto piramit şemasını iddia eden 258 milyar dolarlık bir toplu dava bile Elon Musk'ın Dogecoin'e (DOGE) devam eden desteğini alenen sergilemesini engelleyemez.

16 Haziran'da bir New York bölge mahkemesi, dünyanın en zengin adamı Elon Musk ve şirketleri SpaceX ve Tesla hakkında DOGE tokenlerini kullandığı iddia edilen bir Ponzi planı için toplu dava şikayeti aldı. Dava, mahkemeden DOGE ticaretini ABD'de kumar olarak yargılamasını talep ederken Musk'tan toplam 258 milyar dolarlık maddi tazminat talep etti.

Ancak dava, girişimciler hareketle alay etmeye başladığından kripto topluluğu ile rezonansa girmedi. Musk da, yukarıdaki tweet ile Dogecoin ekosistemine olan sevgisini ikiye katlarken, iddia hakkında sarsılmamış gibi görünüyordu.

18 Haziran'da, artık projenin bir parçası olmayan Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin için abartıların ötesine geçen vizyonunu paylaştı .Geliştiricilerin faydasına ve güvenliğine daha fazla odaklanmasını tavsiye etti. Musk, Markus'un önerisine "Daha çok para birimine benzer" bir yanıt verdi.

Dünyanın en zengin adamı, Dogecoin'i Tesla ve SpaceX ürünlerine ek olarak diğer hizmetler için ödeme olarak kullanmaya açık olduğunu paylaşarak Markus'a daha fazla güvence verdi.

Musk'ın başarısından para kazanmaya çalışan kötü aktörlerin, kripto para dolandırıcılığını teşvik eden derin sahte videolar yayınladığı tespit edildi.

Musk internette gezinirken uydurulmuş bir videoya rastladı, burada bir TED Talk'ta girişimciyi taklit etmek için bir deepfake kullanıldı. Videoda, Musk'ın derin sahte sürümünün, kripto para yatırma işlemlerinde %30 getiri sağlayan bir kripto para birimi platformunu desteklediği bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ