Bu yazımızda sizlere Elrond (EGLD) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Elrond (EGLD) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para EGLD Token

Bu yazımızda sizlere Elrond (EGLD) Nedir?  sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Elrond (EGLD) Nedir? 

Elrond, iki temel unsuru kullanarak güvenlik, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamaya odaklanan yüksek verimli bir halka açık blok zinciridir: Uyarlanabilir Durum Paylaşımı ve yeni bir Güvenli Teminat Kanıtı ("SPoS") konsensüs mekanizması.

5 saniyelik gecikme ve minimum maliyetle (5 parçaya göre) 10000 TPS'ye kadar işlem yaparsınız. Proje, programlanabilir para ve dApp'lerin kolay dağıtımı için bir platform olmayı ve böylece açık, izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmayı hedefliyor. Elrond'un hedefi, yüksek verim, hızlı işlem hızı ve düşük işlem maliyeti olmaktır. Gerçek dünyadaki kullanım durumlarında verimli ve rekabetçi dApp kullanıcı deneyimlerine olanak tanıyan bir platform.

Elrond, yüksek ölçeklenebilirliği, hızlı işlem hızı ve düşük işlem maliyetinin onu makineden makineye işlemler ve IoT ekonomisi için çok uygun hale getirdiğine inanıyor.

Anahtar unsurlar şunları içerir:

Elrond, Adaptive State Sharding ve Secure Proof of Stake fikir birliği mekanizması aracılığıyla güvenlik, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamayı amaçlayan yüksek verimli bir genel blok zinciridir.

Elrond; Google, Microsoft, Intel, NTT'de teknik deneyime sahip, Bilgisayar Bilimi alanında Doktora ("CS") ve blok zinciri geçmişine sahip girişimciler, mühendisler ve araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur.

Elrond şu anda testnet aşamasındadır ve programlanabilir para ve dApp'lerin kolay dağıtımı için bir platform olmayı, böylece açık, izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmayı hedeflemektedir.

Elrond, küresel ölçeklenebilirlik ve neredeyse anında işlem hızı elde etmek amacıyla blok zinciri mimarisinin tamamen yeniden tasarımıdır.

Blok zinciri ve ağ verileri

Blok zincirinin düşük sistem gereksinimleri vardır ve sıradan bir bilgisayardan T2 orta AWS makinelerine kadar her şey üzerinde çalışabilir. Blok zinciri, ~ 24 saatlik devirler ve ~ 5 saniyelik turlar içerir. Elrond'un ağındaki tüm doğrulayıcılar, yalnızca mevcut parçaların durumunu senkronize etmeleri ve işlemleri yalnızca mevcut parçaları için işlemeleri gereken birden fazla parçaya bölünecek. Doğrulayıcılar arasında gizli anlaşmayı önlemek için, her dönemin sonunda bir parçadaki doğrulayıcıların ⅓ kadarı diğer parçalara yeniden karıştırılacaktır.

Elrond coin'in Binance'te listelendiğini hatırlatalım.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ