AVA Labs'ın kurucusu Emin Gün Sirer, proof of work madenciliği konusundaki tutumunu açıkladı ve 2017'de neden Bitcoin yerine Bitcoin Cash tarafında kaldığına açıklık getirdi. .

Emin Gün Sirer

AVA Labs'ın kurucusu Emin Gün Sirer, proof of work madenciliği konusundaki tutumunu açıkladı ve 2017'de neden Bitcoin yerine Bitcoin Cash tarafında kaldığına açıklık getirdi. .

Forklog ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, AVA Labs'ın kurucusu Emin Gün Sirer, geleneksel proof of work madenciliğini onaylamadığını ve Bitcoin Core donanımının 2017'de Bitcoin Cash hardfork'un gerçekleşmesinden önce nasıl davrandığını sevmediğini paylaştı. .

Cornell Üniversitesi'nden Profesör Emin Gün Sirer, Forklog ile konuşurken Bitcoin madenciliğini topluluğun düzenli kullanıcılarının erişemeyeceği bir şekilde ifade etti.

Madencilik, düşük fiyatlı elektriğe ve önemli sermaye yatırımlarına erişim gerektirir. Gün Sirer, BTC madenciliğini doğası gereği merkezileştiriyor.

2013 yılında, yeni üretilen blokları önce kendi zincirleri içinde saklayıp daha sonra kamu zincirine sokarak madencilerin BTC teşviklerinden önemli ölçüde daha fazla pay almalarına yardımcı olabilecek bencil madencilik olasılığını tartıştı..

Sirer ve yardımcı yazarı Ittay Eyal, bunun BTC madenciliğini daha merkezi hale getireceğini belirtti. Sirer, 2002 yılında KARMA kripto projesinde Proof-Stake algoritması üzerinde çalışmaya başladı.

Ancak, 11 Eylül'den hemen sonra toplumun operasyonlarını takip etmesi imkansız elektronik paralardan korktuğunu ve yatırımcı bulamadığını söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin çok daha iyi bir zamanda ortaya çıktı - piyasaların ve sıradan kullanıcıların buna hazır olduğu 2008-2009 mali krizinden sonra.

Emin Gün Sirer, röportajında Bitcoin Core geliştiricilerinin 2017 yılında SegWit tartışmaları sırasında blok boyutu ile ilgili fikirlerini nasıl sıkmaya çalıştıklarını da belirtti.

Bitcoin Çekirdek ekibinin, topluluğu BTC protokolü versiyonunu kabul etmeye ikna etmek için gerçekleri bilimsel açıdan bir şekilde büktüğünü belirtti.

Bu bağlamda, BT bilimcisi, Yıldırım Ağının sahip olduğu ve kullanıcıların yıllar önce uyardığı sırada onları sadece şimdi görmeye başladığı kapasite sınırlarından da bahsetti.

Bu kısıtlamalara rağmen Lightning Network’ün kötü bir yaklaşım olduğuna inanmadığını vurguladı. Bununla birlikte, 2017'deki blok büyüklüğü ile ilgili tüm tartışmalar topluluk için oldukça yorucuydu.

Sirer'e göre, kısa süre önce Adam Back ve The Bitcoin Core dev Peter Velle ile bir araya geldi. Ona blok büyüklüğünü arttırmanın Bitcoin'in Visa ile rekabet etmesine izin vermek için yeterli olmayacağını söylediler.

 Bu arada Emin Gün Sirer, test ağı Mayıs ayı sonunda piyasaya sürülen kendi DeFi kripto projesi AVA Labs üzerinde çalışıyor. Yeni projenin ve tokenlerinin Bitcoin'i aşabileceğine ve ilk kripto para biriminin dezavantajlarından kaçınabileceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ