Emurgo Ventures, Cardano'daki dApp geliştiricilerinin zincir içi gizliliği artırabildiğini görecek Partia blockchain ile bir ortaklık duyurdu.

Emurgo Ventures, Cardano dApps

Emurgo Ventures, Cardano'daki dApp geliştiricilerinin zincir içi gizliliği artırabildiğini görecek Partia blockchain ile bir ortaklık duyurdu.

Cardano'daki dApps, Partia bu yıl piyasaya sürülen akıllı sözleşme programlama dili üzerinde çalışırken bile artık sıfır bilgi kanıtlarına ve çok taraflı hesaplamaya erişebilecek.

Emurgo Ventures bugün gizlilik, ölçeklenebilirlik ve güvene odaklanan bir katman 1 blok zinciri ağı olan Partia ile yeni bir ortaklık duyurdu. Ortaklığın amacı, Cardano'nun zincir üzerindeki merkezi olmayan gizlilik özelliklerini geliştirmek için kaynak alışverişine izin vermek olacaktır.

Ortaklık sayesinde, Cardano merkezi olmayan uygulama dApp  geliştiricileri, dApp'leri için Partia'nın sıfır bilgi ve çok taraflı hesaplamasından yararlanabilecekler. Partia'nın geliştirme ekibi, bu geliştiricilerin Cardano dApp'lerini oluştururken kullanmaları için özelleştirilmiş akıllı sözleşmeler geliştirecek ve ekipler bir basın açıklaması aracılığıyla CNF ile paylaştı.

Ayrıca Partia, ilk tam sürümü bu yılın ortasında piyasaya çıkacak olan kendi akıllı sözleşme programlama dili üzerinde çalıştığını açıkladı.

Emurgo Ventures'ın ana şirketi olan EMURGO'nun kurucusu Ken Kodama, ortaklığın Cardano ekosisteminin büyümesi için bir katalizör olacağına inanıyor. EMURGO, Cardano blok zincirinin ticari koludur.

Kodama şu yorumu yaptı: EMURGO Ventures, Cardano geliştiricilerinin Cardano ekosistemine değer katması ve kullanması için daha fazla gizlilik aracı getirmek amacıyla Partia ve onun yıldız ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyor. Cardano'nun Web3 geliştirmesi, Cardano'nun dApp geliştiricilerinin çabalarıyla geliştirildi ve bu ortaklık, kullanıcıların gizlilik özellikleri gibi talep edecekleri hizmetleri sağlamak için araç kutularına daha fazla öğe eklemeye hizmet ediyor.

Partia Blockchain kurucu ekibi de ortaklık konusunda heyecanlı. Kurucu ortak Brian Gallagher, projenin Emurgo Ventures ile ortaklaşa “Cardano ekosistemine yönelik ilk çapraz zincir, sıfır bilgi gizlilik akıllı sözleşmelerini” başlatmaktan daha fazla heyecanlanamayacağını iddia etti.

Gallagher  “Cardano ekosistemi sektördeki en büyüklerden biri ve geliştiricilere mümkün olduğunca fazla değer sunmayı dört gözle bekliyoruz. Partia Blockchain'i, gizlilik sözleşmelerimizi diğer tüm ağlarda kullanılabilir hale getirmek için işbirlikçi bir yaklaşımla oluşturduk ve bu ortaklık, bu sektöre uygun ürün pazarı bulduğumuzun ve gizliliğin talep edildiğinin güçlü bir göstergesi, "diye ekledi .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ