Egemen dijital para birimleri veya Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) geliştiren merkez bankalarının listesi, daha yaygın olarak bilindikleri gibi büyümeye devam etmekte.

Egemen dijital para birimleri veya Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) geliştiren merkez bankalarının listesi, daha yaygın olarak bilindikleri gibi büyümeye devam etmekte. Bu durum özellikle dünyanın yeni bir ekonomik işlyeişe doğru gittiğinin bir göstergesi durumunda.

The Block'un araştırmasına göre, analiz edilen 60’tan fazla merkez bankasından 18'i kendi CBDC'lerinin gelişimini ve / veya lansmanını açıkça kabul etti.

 Bu merkez bankaları tarafından kullanılan en popüler platform R3'ün Corda kurumsal defteri gibi görünüyor. Listemizden en az dört ülke / merkez bankası kendi dijital para birimlerini yayınladı ve başlattı.

 Geri kalan 14 tanesi ya bu para birimlerini geliştiriyor ya da üçüncü taraf blockchain yazılım sağlayıcılarıyla pilot programlar başlatıyor. Araştırma dijital para ihraç etmeyi veya araştırmayı düşündüklerini açıklayan merkez bankalarını içermiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ