Bored Ape NFT sahipleri bir çanta dolusu paranın üzerinde oturuyorlar, ancak başından beri tek bir maymunu basıp elinde tutsalardı tam olarak ne kadar kazanırdı?

Bored Ape NFT sahipleri bir çanta dolusu paranın üzerinde oturuyorlar, ancak başından beri tek bir maymunu basıp elinde tutsalardı tam olarak ne kadar kazanırdı?

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonu, ikonik CryptoPunks'in satın alınmasından ApeCoin'in piyasaya sürülmesine kadar birkaç bomba etkisi yaratan açıklamayla son zamanlarda manşetlere taşındı.

APE tokeninin piyasaya sürülmesi, kripto para birimi yaklaşık 6 $ 'a düştüğü ve şu anda 11 $ civarında işlem gördüğü için beklendiği kadar değişkendi. BAYC ekosisteminde olup biten her şeyi göz önünde bulundurarak, bugüne kadar yalnızca bir Bored Ape NFT'yi (ve ilgili talep edilebilirleri) elde etmenin ve elde tutmanın yaklaşık yatırım getirisinin ne olduğunu görmeye karar verdik.

Şimdiye kadar, BAYC'nin yaratıcısı Yuga Labs, toplamda üç NFT koleksiyonu yayınladı. İkonik Bored Apes dışında, Mutant Ape Yacht Club koleksiyonunu da yayınladılar. MAYC, 18.338 bireysel NFT ile Bored Apes'in mutant versiyonuna sahiptir. Buna karşılık, BAYC'de yalnızca 9999 NFT vardı.

Ayrıca, Bored Ape'lerin köpek arkadaşlarından oluşan bir koleksiyon olan Bored Ape Kernel Club'ı da yayınladılar. Shiba Inu köpeklerini içeren koleksiyonda 9.602 bireysel NFT var. Şu anda, üç koleksiyon, NFT'ler arasında tahmini piyasa değerine göre bir, iki ve dört numara.

Şaşırtıcı BAYC İadeleri

Nisan 2021'de, Bored Ape Yat Kulübü çıktığında, nane fiyatı 0,08 ETH idi. O zaman, bu 192 dolara eşdeğerdi. Koleksiyonun taban fiyatı, yani en az değerli NFT'nin fiyatı daha da düşüktü. En ucuz Bored Apes, yaklaşık 0.03 ETH veya yaklaşık 70 $ ile işlem gördü.

Şimdi, sadece dokuz ay sonra, BAYC taban fiyatı 100 ETH veya yaklaşık 290.000 Dolar. Bu yaklaşık %145, 000'lik bir artıştır. Ve bu, yalnızca taban fiyat NFT'lerini hesaba katar . Daha iyi yatırım getirisi sağlayan milyonlara satılan nadir olanlar vardır. Ancak hepsi bu kadar değil, hadi MAYC airdrop'unu alıp bir Kennel'ı darp ederek katma değere de bir göz atalım.

Mutant Maymunlar, bir Bored Ape'e olası üç serum varyasyonundan biri verilerek yaratılmıştır ve başlangıçta, kullanıcılara söz konusu serum airdropla verilmiştir. Bu, şu anda Mutant Ape Yat Kulübü koleksiyonunun bir parçası olan ve yaklaşık 64 bin dolar değerinde 22 ETH'lik bir zemine sahip ayrı bir NFT ile sonuçlandı. Yine, bu taban fiyattır, bu nedenle hesaplamalar muhafazakardır.

Son olarak, NFT cephesinde, Bored Ape Kennel Club'ımız var. Koleksiyon şu anda yaklaşık 23 bin dolar değerinde yaklaşık 8 ETH taban fiyatına sahip. Koleksiyon havadan indirilmedi, ancak BAYC sahipleri, darphane için gereken gazın fiyatı için yoldaşlarını talep edebilirdi.

Dolayısıyla, yukarıdakilerin tümü göz önünde bulundurularak, tek bir Bored Ape NFT'ye sahip olmak ve MAYC ve BAKC yinelemelerinden geçmek, sahibinin şu ana kadar yaklaşık 377.000 $ üzerinde oturmasını sağlayacaktır. Ama hepsi bu değil.

APE Airdrop'a Girer

CryptoPotato'nun bildirdiği gibi, BAYC 17 Mart'ta APE tokenini piyasaya sürdü ve BAYC ile ilgili NFT'lerin tüm sahipleri çeşitli miktarlarda token aldı.

Bir Bored Ape NFT'yi tek başına tutmak size 10094 jeton kazandırır, ancak MAYC ve BAKC NFT'leri de tutarsanız bu sayıyı tutmak artar. Örneğin, bir mutant maymun ve bir köpek kulübesi kulübü NFT size 2898 jeton verecektir. Her durumda, her bir BAYC NFT sahibinin sadeleştirme amacıyla 10100 APE aldığını varsayalım.

Token birkaç gündür bu fiyatların üzerinde işlem görmesine rağmen şu anda yaklaşık 110.000 dolar değerinde, bu nedenle bir kez daha muhafazakar bir tahmin. Bununla birlikte, 6 doların altına düştüğü için insanların daha ucuza satmış olmaları da mümkündür. Öyleyse, ortadaki çizgiyi biraz çizelim ve kaba ortalamanın 100 bin dolar olduğunu varsayalım.

Bu, tek bir Bored Ape'i basmanın ve tutmanın toplam getirisini 477.000 $'a çıkaracak ve bunu kolayca kriptodaki en iyi yatırımlardan biri haline getirecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ