Yeni istatistikler, Ethereum (ETH) balinalarının, kripto piyasası son gerilemesinden kurtulurken oyun ve sosyal altcoinleri yuttuğunu gösteriyor.

Yeni istatistikler, Ethereum (ETH) balinalarının, kripto piyasası son gerilemesinden kurtulurken oyun ve sosyal altcoinleri yuttuğunu gösteriyor. Balina araştırma platformu WhaleStats'a göre, en iyi 1000 ETH balinası, milyonlarca dolar değerinde metaverse token, stabilcoin ve ETH tabanlı altcoin alıyor.

WhaleStats, geçtiğimiz gün derin cepli ETH yatırımcıları tarafından satın alınan ilk 10 kripto paranın kral altcoin Ethereum olduğunu ve bunu stabilcoin USD Coin'in (USDC) izlediğini ortaya koyuyor.

Hayran katılımını teşvik etmek için sporları ve e-sporları tokenize eden bir platform olan Chiliz (CHZ), üçüncü sırada yer alırken, stabilcoin Tether (USDT) dördüncü sırada yer alıyor.

Beşinci sırada Ethereum rakibi Polygon (MATIC), ardından oyna-kazan blok zinciri tabanlı oyun Axie Infinity (AXS) ve sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA) geliyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformları Synthetix (SNX) ve yearn.finance (YFI) sekizinci ve dokuzuncu slotları alıyor. Ethereum tabanlı sanal dünya Sandbox (SAND) listeyi tamamlıyor.

WhaleStats ayrıca, en zengin 79. ETH balinasının yaklaşık 45,7 milyon dolar değerinde şaşırtıcı bir 144.842.922 CHZ tokeni ile çektiğini ve Chiliz'i kripto yatırımcısının portföyünün %8'inin biraz altında oluşturduğunu gösteriyor.

Aynı balinanın bir diğer kayda değer işlemi, 4.44 milyon dolar değerinde 4.967.667 WOO tokeni satın almasıydı. WOO, Ethereum tabanlı bir madeni para ve merkezi olmayan bir Fintech başlangıç ve havuz ticaret platformu olan WOO Network'ün yerel yardımcı program simgesidir.

CHZ şu anda yedi günün en düşük seviyesi olan 0.25$'dan %21.5 artışla 0.30$'dan el değiştiriyor, WOO ise 0.93$'dan işlem görüyor.

Balina izleme web sitesi aynı zamanda 1,05 milyon dolar değerinde 399.999 MATIC satın alan 104. sıradaki ETH balinasını da gündeme getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ