En iyi kripto para etkileyicilerinin resmi YouTube kanalları Pazar günü izinsiz videolar yayınlamak ve takipçilerden kripto para istemek için saldırıya uğradı.

En iyi kripto para etkileyicilerinin resmi YouTube kanalları Pazar günü izinsiz videolar yayınlamak ve takipçilerden kripto para istemek için saldırıya uğradı. Güvenliği ihlal edilen YouTube kanalları arasında BitBoy Crypto, Altcoin Buzz, Ivan on Tech, The Moon ve birkaç tane daha var. Boks şampiyonu Floyd Mayweather'ın hesabının güvenliği de yetkisiz videolar yayınlamak için ihlal edildi.

Bilgisayar Korsanları, Kurbanlardan Kripto Para Almak İçin Yetkisiz Videolar Paylaştı

Bilgisayar korsanları, kurbanlardan kripto para almak için yetkisiz videolar içeren bir Binance Akıllı Zincir videosu paylaştı. Ancak, bu adreste yalnızca 850 dolar değerinde toplam dokuz işlem vardı. İlginçtir ki, düzinelerce sahte YouTube kanalı sürekli olarak bilinen kişilerle yapılan röportajların ve tartışmaların videolarını yayınladığı ve genellikle izleyicilerden eşantiyonlara katılmaları için kripto para talep ettiği için bu tür dolandırıcılıklar yeni değil. Ancak, YouTuber'ların çoğu, yetkisiz videoları dakikalar içinde kaldıracak kadar hızlıydı. Ancak takipçilerinden herhangi birinin dolandırıcılığa kurban gittiği doğrulanmadı.

Kripto Topluluğundan Birkaç Kişi Youtube'u Güvenlik İhlallerinden Sorumlu Tutuyor

Bilgisayar korsanlarının Youtube kanallarını ele geçirmek için kullandıkları teknik henüz tam olarak bilinmese de, bazıları bilgisayar korsanlarının iki faktörlü kimlik doğrulamayı atlamak için SIM Değiştirme taktiğini kullandığına dikkat çekiyor. Ancak diğerleri bunun bir SIM Değiştirme saldırısı olduğuna ikna olmuş değil. YouTube'dan farklı olarak, Twitter hesaplarına yapılan saldırılar çok yaygındır. Yıllar boyunca, birkaç eyalet liderinin, şirket CEO'sunun ve hatta teknoloji şirketlerinin resmi Twitter hesapları, dolandırıcılık amaçlı kripto eşantiyonları hakkında paylaşımda bulunmak için tehlikeye girdi. Daha önce, birkaç YouTube, en iyi kripto kanallarının videolarını herhangi bir uyarıda bulunmadan, ancak daha sonra geri yüklemek için kaldırdı. En büyük video paylaşım platformu, kripto etkileyicilerinin kısa canlı akışlarını birkaç kez bile kesti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ